Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

İki ilden peşpeşe korkunç haber geldi !

Van'da şehrin göbeğinde canlı bomba olabileceğinden şüphelenilen terörist yakalandı. Diyarbakır'da ise bomba yüklü bir traktör ele geçirilirken 1 terörist öldürüldü.

İki ilden peşpeşe korkunç haber geldi !
A+ A-

Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Ekipleri, aldıkları istihbaratı değerlendirerek, Van'daki Beşyol Mevkii'nde geniş önlem aldı.

PKK'lının belirlenen noktada görülmesi üzerine bölgede önlem alan polisler tarafından takibe alındı. Van Valiliği ile Hz. Ömer Camii arasında bulunan bölgede kalabalık arasında bulunan örgüt üyesi bir süre daha izlendikten sonra operasyon yapıladı.

Önlem amacıyla havaya ateş açarak kalabalığı dağıtan polisler daha sonra PKK'lı örgüt üyesi olduğu belirtilen ve henüz kimliği açıklanmayan kişiyi yakaladı.

Kimliği açıklanmayan PKK'lının üzerinde 2 el bombası ve 1 tabanca bulundu. Van Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen PKK'lının sorgusuna başlanırken, bu konuda henüz açıklama yapılmadı.

KİMLİĞİ DE AÇIKLANDI ! (18:30)

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kırsal kesimden kente gelen ve sabah saatlerinde Van Valiliği yakınlarında polisin takibi sonucu kıskıvrak yakalanan PKK'lının 'Bahoz' kod adlı Deniz Kocaman olduğu belirtildi.

Üzerinde 2 el bombası ve bir tabanca bulunan PKK'lı Deniz Kocaman'ın Van'da eylem hazırlığı içerisinde olduğu ve arananlar listesinde bulunduğu belirtildi.

77-002.jpeg

DİYARBAKIR'DA BOMBA YÜKLÜ TRAKTÖR ELE GEÇİRİLDİ !

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi kırsal kesiminde bugün PKK’nın bomba yüklediği bir traktör ele geçirildi. Operasyon sırasında güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 PKK’lı terörist de öldü.

Nereye ve hangi eyleme götürüldüğü henüz bilinmeyen traktörün ele geçirilmesi sırasında güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 PKK’lı da öldürüldü.

Jandarmanın bölgede operasyonlarını sürdoürürken, traktördeki bomba da kontrollü olarak patlatılarak imha edildi.

TRAKTÖRDE 3 TON PATLAYICI 

PKK’nın bomba yüklü traktörünün nasıl ele geçirildiği de netleşmeye başladı. Buna göre, Diyarbakır’a 20 kilometre uzaklıkta Elazığ karayolu üzerindeki merkez Yenişehir İlçesi’nin kırsal kesimindeki Altu Mahallesi yakınlarında yol kontrolü yapan jandarmalar tarafından durdurulmak istenen traktörden ateş açılınca çatışma çıktı.

Çatışmada 1 PKK’lı öldürülürken, traktörün römorkunda yapılan aramada mermer bloklarla kamufle edilen 3 ton patlayıcı bulundu. Çağrılan bomba imha ekipleri tarafından yoldan 1 kilometre uzaklığa götürülen traktör, güvenlik önlemleri alındıktan sonra kontrollü  patlatıldı.

Traktörün patlatıldığı yerde 2 metre derinliğinde, 5 metre genişliğinde bir çukur oluşurken mermer parçaları çevreye dağıldı. PKK’lıların bomba yüklü traktörünün etkisiz hale getirilmesiyle olası bir faciadan dönülmüş oldu. Güvenlik güçlerinin soruşturması devam ediyor.

1-20160521153500.jpg2-20160521153500.jpg

[PAGE]

3-859.jpg

[PAGE]

4-500.jpg

[PAGE]

5-277.jpg

[PAGE]

6-200.jpg

[PAGE]

7-127.jpg