İmamoğlu ile Nebati arasında dikkat çeken diyalog

İmamoğlu ile Nebati arasında dikkat çeken diyalog
Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati arasında diyalog yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati gece Twitter’dan diyaloga girdi. 

İmamoğlu Bakan Nebati’nin, “Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş” açıklamasına atıf yaparak, “Nöroekonomi, heterodoks yaklaşım, epistemolojik kopuş vs bu imzayı atın Sayın Bakan. Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor. İstanbul'un kalbine kocaman Finans Merkezi yapılıyor ama metrosu yok. ZARAR, ZİYAN, YAZIK, GÜNAH” ifadelerini kullandı. 

Bu paylaşıma Bakan Nebati yanıt verdi. 

Nebati yanıtında, “Sayın İmamoğlu, ‘Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı’ projesine ilişkin dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı” dedi. 

Bakan Nebati devamında da “Vatandaşlarımızın faydalanacağı bir hizmet söz konusuysa inceleme ve değerlendirme sürecinde asla parti ayrımı gözetmeyiz. Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son dönemde oluşan sorunları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız!” diye yazdı.

İmamoğlu ise Bakan Nebati'ye yanıt vererek, "Sayın Bakan Nebati; öncelikle 16 milyon İstanbullu adına bu imza için teşekkür ederim. Hizmetlerin, halkımıza daha hızlı sunulması konusunda sıkı işbirliğine ve diyaloga hazırız" dedi.

Bu açıklama ise sosyal medyada "gecenin polemiğinde özlenen diyalog" olarak yorumlandı, binlerce kez retweet edildi.