İstanbul'da hamile ve engelli çalışanlara 1 gün kar izni

İstanbul'da hamile ve engelli çalışanlara 1 gün kar izni
Güncelleme:

İstanbul'da, olumsuz hava koşulları nedeniyle (sağlık çalışanları hariç) kamu kurumlarında çalışan engelli, malûl ve hamile personel, 10 ve daha küçük yaşta çocuğu olanlar bugün idari izinli sayılacak.

İstanbul'da sağlık kurumlarında görevli olanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanlar ile 10 ve daha küçük yaşta çocuğu bulunan kadın personelin bugün (8 Şubat) idari izinli sayılacağı bildirildi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre bugün kentte aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve kuvvetli rüzgarla birlikte tipi beklendiği belirtildi.


Açıklamada, alınan meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, sağlık kurumlarında görevli olanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personel ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli kadın personelden 10 ve daha küçük yaşta çocuğu bulunanların, bugün herhangi bir işleme gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacağı duyuruldu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kıymetli memşehrilerim meteorolojik verilere göre İstanbul'da olumsuz hava koşulları nedeniyle (sağlık çalışanları hariç) kamu kurumlarında çalışan Engelli, malûl ve hamile personel, 10 ve daha küçük yaşta çocuğu olanlar 8 Şubat Çarşamba (bugün) İDARİ İZİNLİ sayılacaktır!" ifadelerini kullandı.