Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Kahramanlar Yüksekova'dan ayrılıyor !

Yüksekova'da bulunan özel kuvvetler, ilçeden komando andıyla ayrılıyor.

Kahramanlar Yüksekova'dan ayrılıyor !
A+ A-

Yüksekova'da PKK'ya büyük darbe vuran güvenlik güçlerinden bazı birlikler, tekbir, dua ve komando andı okuyarak ilçeden ayrılıyor.

Yüksekova'da 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ve 12 gün önce tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor.

uieauia_232.jpg

YÜKSEKOVA'DA 200 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik güçleri, ilçenin Cumhuriyet, Orman, Mezarlık, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerinde 40 gün süren operasyonda ilçeyi terör örgütü mensuplarından temizleyerek yaklaşık 200 teröristi etkisiz hale getirdi.

HENDEKLER KAPATILDI, BARİKATLAR KALDIRILDI

Operasyonda, teröristlerce barikat, çukur, yol ve binalar ile evlerin kapı, pencere, dolap, ev eşyaları, kiriş, kolon ve harekete duyarlı lambalara yerleştirilen 296 el yapımı patlayıcıyı imha eden güvenlik birimleri, ele geçirilen tır dolusu mühimmatın yanı sıra 137 çukuru kapatıp 218 barikatı da kaldırdı.

euiauia546_3322.jpg

DÖNÜŞ YOLCULUĞU BAŞLADI

Ağır silahlar kullanan bölücü terör örgütüne karşı kararlılıkla mücadele eden ve bölge halkının zarar görmemesi için oldukça dikkatli davranarak görevlerini layıkıyla yerine getiren güvenlik güçlerinden bazı birlikler, 12 gün süren arama tarama faaliyetinin ardından da dönüş yolculuğuna başladı.

52 GÜN OMUZ OMUZA MÜCADELE VERDİLER

Operasyon süresince kaldıkları yerleşkede yolculuğa hazırlanan güvenlik güçleri, yola çıkmadan önce 52 gün süren görevleri boyunca, omuz omuza mücadele verdikleri arkadaşlarıyla vedalaştı.

TEKBİR VE DUALARLA VEDA ETTİLER

Daha sonra hep bir ağızdan "komando andı"nı okuyan güvenlik güçleri, tekbir getirip dua etti.

yuksekova_376.jpg