Kapıya ırkçı slogan yazan kişi bakın kim çıktı!

Kapıya ırkçı slogan yazan kişi bakın kim çıktı!
Güncelleme:

İstanbul'da bir kadının evinin kapısına kırmızı boya ile ırkçı ifadeler yazılarak, kalaşnikof mermisi bırakan kişinin kim olduğu ortaya çıktı.

Tunceli'nin Pertek ilçesinde yaşayan Yusuf A., 2015'te Almanya'ya gitti. Yusuf A., Almanya'ya yerleştikten sonra sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı hakaretler nedeniyle hakkında soruşturma açılarak, yakalama kararı çıkarıldı.

19 Ocak günü Yusuf A., sosyal medya hesabında bu kez kendisine ırkçı hakarette bulunulduğu ve hedef alındığına dair paylaşımda bulundu.

Yusuf A.'nın annesi Kumru A.'nın Pertek'teki evininin kapısına 20 Ocak günü yine ırkçı ifadeler içiren yazılar yazıldı, Kalaşnikof mermisi bırakıldı.

Pertek Cumhuriyet Savcılığı'nca açılan soruşturmanın ardından araştırmalarını sürdüren polis ekipleri, delil topladı. Elde edilen bulgular ve parmak izi üzerine, Yusuf A.'nın Pertek'te garson olarak çalışan kayınbiraderi Yurdal D. (43) gözaltına alındı. Yurdal D.'ın cep telefonunu inceleyen polis ekipleri, Yusuf A. ile yaptığı yazışmalara ulaştı. Ekipler, yazışmada Yusuf A.'nın Almanya'da iltica hakkını rahat alabilmek için Yurdal D.'a annesinin evinin kapısına yazmasını ve bir mermi bırakmasını talep ettiğin tespit etti.

Sorguya alınan Yurdal D., bir süre sonra Yusuf A.'nın isteği üzerine evin kapısına yazı yazıp, mermi bıraktığını itiraf etti. Emniyetteki sorgusunun ardından Yurdal D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 
ALMANYA'DAN İADE TALEBİ İÇİN DOSYA HAZIRLANDI

Pertek Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Yusuf A.'nın Almanya'dan iadesi için çalışmalara başlandı.