Kargocudan 3 milyon liralık tuzak

Kargocudan 3 milyon liralık tuzak
Güncelleme:

İstanbul Kadıköy'de 80 yaşındaki Sevil Ö.'nün kapısına gelen kargocu imzalattığı kağıdın altına 3 milyon liralık senet koydu. Yaşlı kadın bir ay sonra icralık olunca gerçek anlaşıldı.

İstanbul Kadıköy'de yaşayan emekli muhasebeci Sevil Ö.'ye (80) geçtiğimiz temmuzda Tekirdağ'daki yazlığındayken bir telefon geldi.

Sabah gazetesinin haberine göre, kargocu olduğunu söyleyen kişi, Kadıköy'deki adresinde kimseyi bulamadığını, elindeki evrakın önemli olduğunu söyleyerek "Adresinizi verin, gelip teslim edeyim" dedi.

Aynı günün akşamında Tekirdağ'a gelip elindeki kâğıtları hızlıca, "Aracım yol kenarında, hemen gideyim" diyerek imzalatıp kaçar gibi gitti.

Senedi alta sakladı
Ö., kargoyu açtığında reklam broşürleri buldu. Ne olduğunu anlamadı. Ancak 1 ay sonra avukatından gelen telefonla icralık olduğunu öğrendi.

Kargocu kılığındaki dolandırıcının, imzalattığı kâğıdın altını kesip bir senet yerleştirdiği, senede de 3 milyon lira borç yazıldığı ortaya çıktı. Yaşlı kadın şimdi üzerine kalan 3 milyon liralık borçtan kurtulmaya çalışıyor.

"Kimseye borcum yok"
Ö., "Benim kimseye borcum yok. Bankadaki paramı, evimi kullanamıyorum. Tedbir koymuşlar. Bu dolandırıcı başkalarının da canını yakmıştır.

Kâğıdın altını kesip bana senet imzalatmış. Sonradan anladım. Yoksa bir kâğıt için Tekirdağ'a gelir mi? Bu beladan bir an önce kurtulmak istiyorum, şüpheliler inşallah yakalanır" dedi.

Sabah

Etiketler istanbul kargo