Mehmet Metiner - Bülent Arınç restleşmesine Bahçeli de dahil oldu

Güncelleme:

AK Partili iki isim Bülent Arınç ile Mehmet Metiner arasındaki polemiğe, Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin lideri Devlet Bahçeli de dahil oldu.

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç dün katıldığı "Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden" adlı toplantıdaki sözlerinin ardından Mehmet Metiner ile girdiği polemik bu gece yarısına kadar sürdü. Metiner katıldığı canlı yayında Arınç’a ikinci kez cevap verdi. Öte yandan Mehmet Metiner, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de kendisini arayarak destek verdiğini açıkladı. 

Polemik, Bülent Arınç’ın önceki gün gerçekleştirilen toplantıda, "Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir" sözleriyle başlamıştı. 

Bülent Arınç'ın bu sözleri günün en çok konuşulan başlıklarından biri olmuştu. 

MEHMET METİNER’İN İLK YANITI

AK Partili Mehmet Metiner ise dün akşamki televizyon programında Bülent Arınç'a isyan etti. 

TV100 ekranlarında katıldığı programda konuşan Metiner, "Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar" dedi. 

METİNER: "O AŞAĞILIK LAFLARI EDECEĞİNE GELSİN KONUŞALIM"

Arınç'ın "Majestelerinin gazetecileri var, havanın suyun berraklığından bahsederler 'kral çıplak' demenin vaktidir" sözlerine atıfta bulunan Metiner, "Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Bülent Arınç'ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin tv100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesabatımız var bizim. Mücadele tarihimizde geçmişimizde. Başkalarına ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Gerçekten hadsizlikte sınır tanımamaya başladı" dedi.

ARINÇ: “BİLDİKLERİMİ AİLENE HÜRMETEN KONUŞMUYORUM”

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç sosyal medya hesabından Metiner'e yanıt verdi. Arınç, Metiner'e "Kifayetsiz muhteris ve müfteri" ifadelerini kullandı.

“İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil” diyen Arınç, “Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum” diyerek de gözdağı verdi. 

METİNER’DEN KARŞI CEVAP

Arınç’ın sözlerine bu kez Mehmet Metiner Haber Global canlı yayınında gece saatlerinde karşılık verdi. 

Metiner programda şu ifadeleri kullandı:

“Ben düşmanımın da mert olmasını istiyorum ya. Bugüne kadar kimsenin gölgesine sığınarak siyaset yapmadım. Hiçbir kimsenin de adamı olmadım. Buradan söyleyecek çok sözüm vardı. Ama siyaseti de tartışmayı da tehdit ve şantaja indirgeyecek kadar FETÖ ahlakıyla konuşlandırmış bir insana cevap vermeyi bile zül addediyorum. Kendisine ‘ahmak’ diyen bir insanı bundan sonra hiçbir şekilde muhatap almayacağımı da buradan duyuruyorum. Ahmak olanlarla işimiz yok.”

DEVLET BAHÇELİ’DEN METİNER’E TELEFON 

Öte yandan Mehmet Metiner katıldığı programdan önce attığı tweette MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisini aradığını açıkladı. 

Metiner paylaşımında, “Az önce MHP’nin bilge genel başkanı saygıdeğer Devlet Bahçeli aradı. Destek sözleri benim için onurların en büyüğüdür. Kendisine en kalbi şükranlarımı hürmetle arz ederim” ifadelerini paylaştı.