MİT, YPG'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

MİT, YPG'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Güncelleme:

MİT, terör örgütü YPG/YPJ'nin sözde Münbiç sorumlusunu, Suriye'de düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), sınır ötesinde başarılı bir operasyona daha imza attı. 

MİT, terör örgütü YPG/YPJ'nin sözde Münbiç sorumlusu Uman Derviş'i, Suriye'nin Münbiç bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Şervin Derik kod Uman Derviş aynı zamanda PKK’nın Türkiye’de metropollerde eylemler gerçekleştirmek üzere kurduğu PKK/Şehit Salih Metropol Birimi Sorumlularındandı. Uman Derviş Suriye’den Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilmesi planlanan eylemleri organize ediyordu.

MİT, YPG/YPJ’YE NEFES ALDIRMIYOR
Şervin Derik kod Uman DERVİŞ, Münbiç Genel Sorumlusu olması itibarıyla Münbiç sınırında yer alan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerinde görev yapan güvenlik güçlerimize yönelik eylemlerin talimatını veren örgüt mensubuydu. Bununla birlikte örgütün Türkiye’de metropollerde eylem gerçekleştirmek üzere yetiştirdiği kadrolardan Suriye’de bulunanların da sorumluluğu doğrudan Uman Derviş'e bağlıydı ve son dönemde Türkiye’ye yönelik eylemselliği arttırmak için her fırsatı deniyorlardı.

MİT, YPG'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi - Resim : 1

KORUMALARIYLA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Şervin Derik kod Uman Derviş Türk güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirdiği eylemler ve Türkiye’de eylem yapmak için eğitilen teröristleri komuta ettiği gerekçesi ile MİT’in hedef listesine dâhil edildi. MİT, Uman Derviş'in etkisiz hale getirilmesi için saha ajanlarına talimat verdi ve Münbiç’te bulunan Uman Derviş'in yeri tespit edildi. Bilahare MİT, gerçekleştirdiği operasyonla, Uman Derviş'in korumaları ile birlikte etkisiz hale getirdi.

 

Etiketler mit ypg ypj münbiç