Erdoğan: ''Dedim ya; bir gece ansızın gelebiliriz, geliriz !''
Okulda 16 yaşındaki 2 erkek öğrenciye cinsel istismar
Başbakan: Vatandaş rahat olsun, savaşa girmiyoruz

Neslihan tek istediği şeyi söyledi

Hakkari'de doğuştan bir bacağı kısa olan Neslihan Durmaz tek isteğinin elektronik protez olduğunu söyledi.

Neslihan tek istediği şeyi söyledi
A+ A-

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan, doğuştan kısa olan sağ bacağı diz kapağı altından kesilen Neslihan Durmaz, diz kapaklarına takılacak elektronik protez sayesinde yürüyebilecek.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan Zehra ve Sadullah Durmaz'ın 18 yaşındaki kızı Neslihan Durmaz'ın sağ bacağı doğuştan kısa olduğu için kesilerek protez takıldı. Ancak 2 ay önce açık öğretim lisesi sınavlarına giderken düşen Neslihan Durmaz'ın protezi kırılınca baston kullanmak zorunda kaldı.

ELEKTRONİK PROTEZ 50 BİN LİRA

Neslihan Durmaz, babasının işsiz olduğunu ve protez alma imkanlarının bulunmadığını belirterek, bastonla yaşamın kendisi için işkenceye dönüştüğünü söyledi. Durmaz, diz kapaklarına takılacak elektronik protezle hayatının değişeceğini söyledi. Durmaz,"Doktorlar, diz kapaklarına elektonik protez takılması halinde rahat yürüyebileceğimi söylediler. Bunun maliyeti ise 50 bin lira. Tek isteğim elektronik protez ayak takılması. Devletimizden ve hayırseverlerden yardım istiyorum. Devlet 5 yılda bir protez ayak takıyor. Ben 2 yıl önce protez taktırmıştım. 3 yıl daha beklemem gerekiyor" dedi.

DHA