Pegasus Havayolları pilotundan anlamlı anons!

Güncelleme:

Pegasus Havayolu şirketi, uçakta bir anons yaparak gazi Muhittin Şahin’in doğum gününü kutladı. Anonsta, “Bu vatanı müdafaa etmek için canlarını ortaya koyanlardan bir tanesi gazi Muhittin Şahin'e Türk milleti adına mutlu yıllar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Torba kanunla, terörle mücadelede yaralanarak gazi olanların erken emeklilik hakkı ellerinden alınmasına tepkiler sürerken, Pegasus Havayolları'nın uçuş esnasında bir gazimizin doğum gününü kutlaması, takdir topladı.

Uçuş sırasında pilotun yaptığı anonsta, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır diyerek, bu vatanı müdafaa etmek için canlarını ortaya koyanlardan bir tanesi gazi Muhittin Şahin, şu anda bizimle birlikte uçmakta. Kendisinin bugün aynı zamanda yaş günü. Pegasus Hava Yolları ve ekip arkadaşlarım adına, hatta Türk milleti adına nice nice mutlu yıllar diliyoruz" denildi. 

Anonsun ardından Gazi Muhittin Şahin’e doğum günü pastası ikram edildi. Pegasus Hava Yollarının yaptığı jeste sosyal medya kullanıcılarından da destek geldi.