AK Parti içerisinde Süleyman Soylu'ya karşı bir cephe daha

AK Parti içerisinde Süleyman Soylu'ya karşı bir cephe daha
Güncelleme:

Son günlerde çeşitli isimler tarafından AK Parti'den ayrılacağı hatta yeni bir siyasi parti kuracağı iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında şimdi de "parti içinde bir cephe daha çıktığı" iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında AK Parti'nin yarattığı trol ağının AK Parti içinde rahatsızlık yaratmaya başladığını açıkladı.

Erdoğan’a gönülden bağlı, içeriyi bilen bir kaynağının anlattığını söyleyen Pehlivan, o kaynağın sözlerini şöyle aktardı:

“AK Parti’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var. Örneğin, sevilmeyen bir trol hesabının tweet’ini paylaşması, sanılanın aksine kabinedeki bazı bakanları huzursuz ediyor. Zira ters tepiyor.”

Pehlivan, AK Parti içinde Süleyman Soylu’ya yakın olduğu bilinen web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına dair de bir rahatsızlık olduğunu aktardı.

"Trolleri konuşurken Süleyman Soylu'yu atlamak olmazdı" diyen Pehlivan, "Öğrendim ki AK Parti içinde Soylu’ya yakın olduğu bilinen web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına dair de bir rahatsızlık vardı. Öyle ki, Soylu’nun danışmanlığını da yapan akrabasının bu siber şebekenin başında olduğu konuşuluyor. Onun koordinasyonunda üç ayrı “haber” sitesi ve onlarca sosyal medya hesabı Bakan Soylu için çalışıyor. O siteler ki her gün Süleyman Soylu propagandası yapıyor, Bakan’ın düşman gördüğü isimlere dair operasyon kokan metinleri paylaşıyor.

Hatta üç ayrı sitede de aynı görseller, aynı başlıklar, aynı satırlar yayımlanıyor. Gün geliyor, hedef gösteren o yayınların muhatabı bazen parti içinden Metin Külünk, bazen Mehmet Metiner bazen de başka bir AK Partili kurmay dahi oluyor. " diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da rahatsızlık duyulduğunu ifade etti.,

 Öte yandan Pehlivan "Süleyman Soylu ne yapmaya çalışıyor? Gün gelir, AK Parti de biz de öğreniriz. " diyerek şöyle dedi:

İşte o güne kadar, seçime giderken mıh gibi aklımızda tutmalıyız:  Bir doğru üç yalanı yaymak içindi. İşlenen suçlar kadar işleniş yolları da eskiydi. Değişen sadece suçluların adıydı. Akıbetleri ise değişmeyecek.

 

Barış Pehlivan'ın Cumhuriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...