için kaldı

AK Parti'de Davutoğlu ve Babacan önlemi

AK Parti'de Davutoğlu ve Babacan önlemi
Güncelleme:

AK Parti'de kongre süreci tüm hızıyla sürerken, partiye yakın kaynaklar ilçe başkanlarının “aday değilim” açıklamalarının genel merkezin talimatıyla Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ve Ali Babacan’ın kuracağı partiye küskünlük ve kavga nedenli kaymaların önlenmesi için yapıldığı iddia edildi.

AK Parti kongre süreci devam ediyor. İzmir’de, 22 Şubat’ta ilçe kongreleri başlayacak olan AK Parti’de ilçe başkanları ardı ardına “aday değilim” açıklaması yapıyor.

Birgün gazetesinden Aycan Karadağ'ın haberine göre AK Parti’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ilçe başkanlarının “aday değilim” açıklamalarının genel merkezin talimatıyla yapıldığı iddia edildi.

Genel merkezin talimatıyla, Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ve Ali Babacan’ın kuracağı partiye küskünlük ve kavga nedenli kaymaların önlenmeye çalışıldığı ifade edildi.

Torbalı ilçe Başkanı Hasan Akbıyık, Buca ilçe Başkanı Al Boyla ve Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş ilçe kongresinde aday olmayacağını açıkladı. Açıklama yapılan ilçelerin yerel seçimlerde CHP’ye kaybedilen belediye ilçe başkanları olması dikkat çekti.

“Aday değilim” açıklamalarının Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta ve Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ile devam edeceği öğrenildi.

Toplam sayının ise 15 ilçe başkanını bulacağı konuşuluyor.

 

Birgün