AK Parti'de kongre tarihi belli oldu

AK Parti'de kongre tarihi belli oldu
Güncelleme:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti'deki kongre süreci için tarihi açıkladı.

Seçimlerden bir kez daha zaferle çıkan AK Parti olağan üstü kongre için geri sayıma başladı.

Önceki gün yapılan AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti MKYK üyelerine olağanüstü kongreye hazırlığı talimatı verdiği iddia edilmişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "16 ya da 30 Eylül'de MKYK'da karar alarak, Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü tarihte kongreyi yapacağız" açıklaması yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti'nin kongre tarihini canlı yayında açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in açıklaması şu şekilde;

Biz siyasi partiler 2 sene bittiğinde kongre yapabilir hale geliyorlar. Biz de 2 senemizi tamamladık. 3. senemizi de geçmek istemiyoruz. Biz de kongre takvimi yaklaşık 13 ay sürüyor. Bunların tabii yasak süreleri var. Bu bizim gibi titiz çalışan partilerde, istişareyi doğru yaparak toplumdaki doğru isimleri tercih ederek süreci gerçekleştiriyoruz.

Yerel seçimlere çok az bir süre kaldığı için il-ilçe kongrelerimizi daha sonra yapacağız. Eylül ayı içerisinde önce bir kongremizi yapacağız.

Cumhurbaşkanımız geniş bir istişare ekibi kuruyor. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Seçimler tamamlandı, bakanlar şekillendi. Çok güçlü bir Meclis grubu, çok güçlü bir üst düzey demokrasi. Şimdi siyasette yeni bir yenilenme ve sonrasında yerel seçimlere doğru hazırlanıp doğru isimleri aday göstereceğiz.

KONGRE 16 YA DA 30 EYLÜL'DE

16 ya da 30 Eylül'de MKYK'da karar almak suretiyle Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü tarihte kongreyi yapacağız. Kendi yol haritamızı çizdik. Hiç boşluk vermeyen bir hareket. Hem çalışmaya hem de bu anlamda kadrolarla ilgili tasarrufta bulunulacaksa biz aynen devam ediyoruz.

Aslında seçimden önce tam da söylediğimiz şeyin birebir tezahürünü izliyoruz. Bir tarafta dünyanın değişimine direnen, ben merkezli anlayışı CHP'de. Diğer tarafta da toplumdaki değişimi okuyan, dünyadaki değişime göre hemen pozisyon alan, entegrasyonu çok iyi başarmış bir siyasi hareket ve ittifak. Aslında milletimizin iki ittifak arasındaki değişimi Seçim öncesinde görmüş oldu.