Kuran kursunda çocuklar falakaya yatırıldı kemerle dövüldü
YÖK'ten ''sınavsız üniversite'' açıklaması ! Bu yıl sınav yapılacak mı ?
Gölcük Müftüsü'nün paylaşımına tepki

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN HİLMİ ÖZKÖK'E SERT CEVAP

Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin Afyonkarahisar'daki kampında konuştu.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN HİLMİ ÖZKÖK'E SERT CEVAP
A+ A-

Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar'da AK Parti 25. İstişare ve değerlendirme toplantısı kapanış konuşmasınını yaptı. Yıldırım, "Eski bir Genelkurmay başkanı çıkıp diyor ki 'Biz 2004'te uyardık.' Ne uyardınız kardeşim, karara bakıyoruz, 'Nur cemaati ve hizmet hareketi izlenmelidir.' Ne zamandan beri cemaatler terör örgütü oldu. Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür, o da 17 Aralıktır" dedi.

İşte Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

FETÖ de, PKK da, DEAŞ da yaptıklarının hesabını tek tek verecektir. Bu ülkeye yapılan fenalıkları bu millet asla unutmaz.

Tarih nasıl kahramanları yazıyorsa hainleri korkakları da aynı şekilde yazacaktır.

Milletimizin 15 Temmuz zaferini gölgeleyeme çalışanlar çok sinsi taktikler peşindedir.

FETÖ, AK Parti döneminde doğmamıştır. FETÖ AK Parti döneminde palazlanmamıştır. Bu terör örgütünün sanki AK Parti döneminde kurulmuş ve güçlenmiş gibi göstermeye çalışanlar var. Bunlar kendi kusurlarını kendi hatalarını örtme telaşı içindedirler. Bu kanlı örgütün kuruluşu 1960 sonlarına kadar gider.

Bu örgüte sadece iki başbakan karşı çıkmış ve mücadele etmiştir. Birisi merhumNecmettin Erbakan diğeri de Recep Tayyip Erdoğan. 60-70-80 ve 90'larda AK Parti yoktu ama sizin devamı olduğunuz partiler vardı. Bu örgütle ne mücadele yaptınız. Kim bu örgütle AK Parti iktidarı kadar mücadele etti.

CHP sorgulayacaksa önce kendisinin bu örgütle ilişkisini sorgulasın. Millet genel başkanlık değişiminin nasıl kumpaslarla gerçekleştiğini henüz unutmadı. Biz özleştirimizi yaptık yapıyoruz. Ama siz Allah aşkına ne zamana aynaya bakacaksınız?

BYLOCK'ÇU BAKAN İDDİASINA YANIT

AK Parti içinde ne FETÖ’cü ne bölücü hiçbir terör unsuru barınamaz. Partimize sızanları tek tek tespit ettik gereğini yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Sürekli tezvirat efendim ByLock’ta bakanlar milletvekilleri varmış. Kocaman bir yalan. Bu tezviratlarla AK Parti'yi karıştırma gayretleri olduğunuzu biliyorum. Ama bunu asla başaramayacaksınız.

"ELİNE SİLAH ALMADIKÇA TERÖR ÖRGÜTÜ MUAMELESİ GÖREMEZ"

Eski bir Genelkurmay başkanı çıkıp diyor ki 'Biz 2004'te uyardık.' Ne uyardınız kardeşim, karara bakıyoruz, 'Nur cemaati ve hizmet hareketi izlenmelidir.' Ne zamandan beri cemaatler terör örgütü oldu. Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür, o da 17 Aralıktır.   Demokrasilerde böyle şey olmaz. Hiç kimse eline silah almadıkça teröre bulaşmadıkça insanları öldürmedikçe terör örgütü muamelesi göremez. Bu örgüt devletle bilek güreşine 17 Aralık'ta başlamıştır. Ve o el kökünden kırılmıştır. Süreç ve soruşturmalar devam ediyor. Tespit ettiklerimizin gözünün yaşına bakmıyoruz.

BAŞKANLIK SİSTEMİ 

Şundan emin olun, sürecin sonunda tek bir mağdur bile kalmayacak, sürecin sonunda ininde saklanan bir tane bile FETÖ mensubu olmayacak. Hatalarımız olabilir ama millet iradesine karşı en ufak bir ihanetimiz olmadı. Hesabı hakka veririz halka veririz. Vesayetçilere değil. Her şeyin ötesinde bir mümin olarak her hayrın da her şerrin de defterimize yazıldığını biliyoruz. Meclis anayasa değişikliğini ister 330 ister 367 ile onasın her halükarda kararı milletimize götüreceğiz.