CHP'li Berhan Şimşek'e ölüm tehdidi

Güncelleme:

CHP 22'nci Dönem Milletvekili Berhan Şimşek KRT TV canlı yayınında ölüm tehditleri aldığını ve koruma talebiyle İçişleri Bakanlığı'na başvuracağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'nın hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sosyal medya ve yandaşlar tarafından hedef gösterilen CHP 22'nci Dönem Milletvekili Berhan Şimşek KRT TV canlı yayınında 13 kez ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

Berhan Şimşek, KRT TV canlı yayınında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP üyeleri ve duyarlı vatandaşlara teşekkür ettikten sonra şöyle konuştu:

"Ne acıdırki şunu da söyleyim; Sizler çok kıymetlisiniz, bu ülkenin oksijen koridorlarını açanlarsınız. Allah sizi var etsin. Bu ülkenin bekaası için, iktidarlarının bekası için değil! Ülkenin bekaası için mesleğinizi onurunuzla yaptığınızı biliyorum.

Daha öncede tehditler falan alıyorduk, zaman zaman size de olmuştur. Hatta İsmail ve Barış'a 'Aman arkadaşlar dikkatli edin' derim."

 Berhan Şimşek'in "İnanır mısınız? Bu 4 gündür 12-13 tane ölüm tehdidi var!" sözleri karşısında Gürkan Hacır şaşkınlığını gizleyemeyerek "Size yapılan tehdit mi?" diye sordu. Berhan Şimşek de "Evet, evet" dedi.

İsmail Saymaz da "Muhalifler ölüm tehdidi altında, bunu boşuna söylemiyoruz" dedi.