CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını canlı yayında açıkladı

Güncelleme:

Eren Erdem, Tele1 ekranlarında katıldığı canlı yayında CHP'nin 2023 yılındaki Cumhurbaşkanı adayının kim olduğunu açıkladı.

Merdan Yanardağ’ın sunduğu 5. Boyut programının konuğu Siyasetçi Eren Erdem canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdem, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete yönelik “Sokağa döküleceklermiş. Siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Siz de dökülün siz de aynı dersi evelallah alırsınız” söylemlerinin arka planında, Erdoğan’a sunulan bir raporun olduğunu öne sürdü.

“PARA POLİTİKASINDA ISRAR EDERSEK…”

“Geçtiğimiz hafta para piyasalarıyla alakalı bir toplantı yapılıyor. Toplantıda bir rapor sunuluyor. Bu raporun sunulma sebebi Tayyip Erdoğan’ın faiz politikasını aynı şekilde sürdürme noktasında çok net bir tutumun olduğu. Hazırlanan raporda siyasi parti eve süreçlerin çok dışında, bu politikada ısrar edersek çok geniş ve kapsamlı sosyal patlamalarla karşı karşıya kalabiliriz diye bir ifade geçiyor. Raporda bu kaygı ifade ediliyor.”

KONTROL EDİLEMEZ BÜYÜKLÜKTE ‘SOSYAL PATLAMA’ RİSKİ

“AKP’nin hükümeti kontrollü bir sokak kaosu istiyor. Neden? Çünkü şu an da muhalefetin yürüttüğü meşru siyaseti çürütmek, terörize etme suretiyle derinleşmiş bir şekilde seçime gitmek istiyorlar. Sokaklarda kontrollü gerilim iklimi istiyorlar ama şöyle bir sorunla karşı karşıya kalmışlar; Kontrol edilemez büyüklükte bir sosyal patlama riski konuşulur olmuş. Hükümetin gündeminde bu ciddi şekilde konuşulur hale gelmiş. Bunun önüne almak için bir fırsata çevirip bu türk muhalefeti terörize eden, düşmanlaştıran üslup kullanıldı. Bu beklenen bir şeydi. ”

ERDOĞAN’IN SOKAK TEHDİTİ

Erdoğan “Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz dökülün 15 Temmuz’da o sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün siz de aynı dersi evvelallah alırsınız. Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız.” demişti.

MİLLET İTTİFAKI CUMHURBAŞKANI ADAYI

Eren Erdem, programda 2023 seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını açıkladı.