Lütfi Elvan açtı ağzını yumdu gözünü !

Lütfi Elvan açtı ağzını yumdu gözünü !

Başbakan Yardımcısı Efkan Ala, Ankara'daki saldırı için açtı ağzını yumdu gözünü...

Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin 35'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, “Terör örgütü terör örgütüdür. PKKda, PYD de, YPG de, Nusra da, DEAŞ da bir terör örgütüdür. Bunların birbirinden bir farkı yoktur. Bizim bu terör örgütleri ile mücadelemiz aralıksız bir şekilde devam edecektir. Hiçbirine fırsat vermeyeceğimiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan,  Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (YASED) 35'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı.

Lütfi Elvan, konuşmasına Ankara'da gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan saldırıyı kınayarak başladı.

Elvan, “Ankara’da gerçekleşen hain, kalleş ve bir o kadar da şerefsizce saldırıyı bir o kadar daha lanetliyorum. Birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden hainleri şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Ankara’daki bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, hükümetimizi, insanımızı kısaca milletimizi hedef almıştır. Milletimizi hedef alan bu saldırıyı Suriye’de PKK’nın uzantısı olan terör örgütü YPG’li bir teröristin gerçekleştirdiği tüm yönleriyle ortaya konmuştur. Bu hainleri, bu alçakları, bu canileri lanetlemek istiyorum. Zalim rejim ile kol kola girip yüz binlerce masumu katleden, milyonlarca insanı yurdundan eden bu teröristlere sahip çıkmaya çalışanlara da utanmalılar diliyorum” dedi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

Terör örgütünün iyisinin ya da kötüsünün olmadığını vurgulayan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, “Terör örgütü, terör örgütüdür. PKK da, PYD de, YPG de, Nusra da, DEAŞ da bir terör örgütüdür. Bunların birbirinden bir farkı yoktur. Bizim bu terör örgütleri ile mücadelemiz aralıksız bir şekilde devam edecektir. Hiçbirine fırsat vermeyeceğimiz” şeklinde konuştu.

"CHP’Yİ YENİDEN MASAYA DAVET EDİYORUZ"

64'üncü hükümet için yeni ve sivil Anayasa yapmak istediklerini ifade eden belirten Elvan, “En önemli reformun yeni ve sivil bir Anayasa'yı önümüzdeki dönem 64'üncü hükümetimiz için yapmak olacaktır. Önemli olan darbe yasasından kurtulmaktır. Bir süreci başlattık. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir komisyon kuruldu. Ancak bu komisyon CHP’nin tavrı yüzünden şuanda kesintiye uğramış durumda. Biz CHP’yi yeniden masaya davet ediyoruz. Kimsenin bu milleti sivil bir Anayasa'dan alıkoymaya hakkı olmadığını düşünüyoruz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz er veya geç milletimize yeni bir Anayasa'yı armağan edeceğiz. Bu konudaki kararlılığımızı vurguladık ve vurgulamaya da devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların sonunda YASED Başkanı Ahmet Erdem,  katkılarından dolay Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a plaket takdim etti. Program daha sonra basına kapalı olarak devam etti.