YRP de listeleri yetiştiremedi... 2 ilde seçime giremeyecekler

YRP de listeleri yetiştiremedi... 2 ilde seçime giremeyecekler
Güncelleme:

YRP, Erzurum ve Osmaniye’de YSK’ye zamanında yetiştirilemediği için seçime giremeyecek. Parti, söz konusu durum hakkında YSK’ye itirazda bulunacak.

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP), Erzurum ve Osmaniye’de seçime giremediği belirtildi. 

Buna göre, YRP söz konusu iki ilde Yüksek Seçim Kurulu’na zamanında ulaştırılamadığı için seçime giremeyecek.

Bununla beraber Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi krizden dolayı Erzurum İl Başkanı Adnan Bozan ve Osmaniye İl Başkanı Adem Cingöz'ü görevden aldı. 

Öte yandan, parti aynı sebepten dolayı Manisa Akhisar’da da seçime giremeyecek.

Yeniden Refah Partisi YSK’ye itirazda bulunacak. 

"Seçime girememenin ızdırabı içerisindeyim"

Seçime girememenin kabul edilemez hatalar ve derin ızdırabı içerisinde olduğunu söyleyen Osmaniye İl Başkanı Adem Cingöz, "3 yıldır elimden gelen fedakârlıklarla yürütmekte olduğum Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Başkanlığını bence de kabul edilemez bilgi yanlışlığı dolayısıyla partimizin Merkez ilçe, Hasanbeyli ve Toprakkale'de seçime girememenin ızdırabı içerisindeyim. Genel merkezimizin de görevden alma kararıyla birlikte aranızdan ayrılıyorum. Bu olayda ihmal olabilir ama kastımın asla olamayacağını beyan etmek isterim. Tüm seçmenlerimizden ve teşkilat mensuplarımızdan kusurumdan dolayı özür diliyorum. Hakkımda söylenen mesnetsiz iftiralardan dolayı onları Allah'a havale ediyorum "dedi.

"YSK'ya resmi bir itirazda bulunulmuştur"

Yeniden Refah Partisi Osmaniye Belediye Başkan Adayı Adem Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Osmaniye Belediye Başkanlığı adaylık sürecimizde mevcut il başkanının ihmalleri ve hataları, adaylık sürecimizi beklenmedik bir şekilde sekteye uğratmıştır. Yaşanan sürecin detaylarıyla ilgili olarak YSK'ya resmi bir itirazda bulunulmuştur." ifadelerini kullandı.