Saadet lideri Karamollaoğlu hakkında flaş açıklama

Saadet lideri Karamollaoğlu hakkında flaş açıklama
Güncelleme:

Cem Vakfı ve Alevi Vakıfları Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan'dan Saadet Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu için canlı yayına damgasını vuran açıklama.

Gazeteci Zafer Arapkirli ve Adnan Bulut’un Cem TV’de sunduğu Seyri Alem programının dün akşamki konuğu Cem Vakfı ve Alevi Vakıfları Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan oldu.

Doğan, Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’na ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Gazeteci Bulut’un, Karamollaoğlu’nun Alevi sorununa bakışını sorduğu İzzettin Doğan, “Sivas Katliamı sırasında sayın Karamollaoğlu’nun, belediye başkanı olması tatsız bir tesadüf olarak yorumluyorum. Bence sayın Karamollaoğlu Siyasal İslamı doğru anlamda o temsil ediyor” ifadelerini kullandı.

Doğan, Temel Karamollaoğlu’nun düşünceleriyle hem fikir olmadığını belirterek, “Aslolan benim gibi düşünmesi değil kendi içerisinde çelişkiye düşmeden barış siyasetini yorumlamasıdır. Dünyada bir sıralama yapacak olsam en başa barışı koyarım barıştan daha önemli bir değer tanımıyorum” diye konuştu.