Suç örgütü lideri cezaevinde boşandı

Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan suç örgütü lideri Kürşad Yılmaz'ın eski polis eşinden boşandığı ortaya çıktı.

Suç örgütü lideri cezaevinde boşandı
A+ A-

Halen Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan organize suç örgütü lideri hükümlüsü Kürşad Yılmaz’ın, eski polis memuru eşinden boşandığı ortaya çıktı. Anlaşmalı boşanma davasında, mahkemeye başvuran isim Tülay Çetin Yılmaz oldu. Mahkeme çiftin boşanmasına karar verdi.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Kalemi'nde polis memuru olarak görev yapan Tülay Çetin 22 yıl kadar önce 'organize suç örgütü kurmak' suçundan hükümlü Y. Kürşad Yılmaz ile evlendi. Halen Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Yılmaz’ın eşi Tülay Çetin Yılmaz, mahkemeye boşanma davası açtı.

570b5adcc03c0e3c3cf5f589.jpg
Kürşad Yılmaz, cezaevi arkadaşı Ali Oymak ile Burdur Cezaevi'nden firar etmişti.

ANLAŞMALI BOŞANMA
İstanbul 16. Aile Mahkemesi geçtiğimiz hafta kararını verdi. Çekişmeli boşanma davası olmadığı için mahkeme çiftin boşanmasına kısa sürede karar verdi. Davacı eşin, herhangi bir talebinin de olmadığı öğrenildi.

570b5a81c03c0e3c3cf5f580.jpg
Tülay Çetin Yılmaz, firari eşi ile 1997 yılında Kalkan'dan Meis Adası'na gitmek isterken yakalanmıştı.

KASTELLİ’Yİ VURARAK 'İŞ'E BAŞLADI
Yeraltı dünyasına, senet tahsilatı yaparak adım atan Kürşad Yılmaz, Banker Kastelli namlı Cevher Abidin Özden’in kurşunlanması olayı ile adından söz ettirdi. Yılmaz'ın adının karıştığı ilk büyük 'olay' ise, 31 Aralık 1992 gecesi Çakıl Gazinosu'nda öldürülen Osman Ayanoğlu cinayeti oldu.  Adı, bir dizi cinayete karışan Yılmaz, cezaevi firarları ile de gündemde oldu. Yılmaz, halen Bolu F Tipi Cezaevinde.