için kaldı

Suriyeli aileyi sahte polis kimliğiyle soydular

Suriyeli aileyi sahte polis kimliğiyle soydular

Bahçelievler'de kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından Suriyeli bir ailenin evinden yaklaşık 5 kilogram altın çalındı.

Bahçelievler'de kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından Suriyeli bir ailenin evinden yaklaşık 5 kilogram altın çalındı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Fatih Caddesi'nde Suriyeli bir ailenin yaşadığı apartman dairesine gelen 4 kişi, sahte polis kimliklerini göstererek içeri girdi.

Şüpheliler, evde arama yapacaklarını söyleyerek aile bireylerini bir odaya kilitledi.

Durumdan şüphelenerek odadan çıkmayı başaran aile üyeleri, altınlarının yerinde olmadığını fark edince caddeye indi. Zanlıların beyaz bir otomobile binerek uzaklaştığını gören Suriyeliler, peşinden koşsalar da onları yakalayamadı. Otomobildeki şüpheliler, evden çaldıkları yaklaşık 5 kilogram altınla olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine eve gelen ve çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, şüphelilerin otomobille kaçtığı ve çevredekilerin bir süre onların peşinden koştuğu görülüyor.

AA