Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Tekvando: Wtf Başkanlık Kupası

Türkiye organizasyonun son gününde 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya aldı

Tekvando: Wtf Başkanlık Kupası
A+ A-


ANKARA (AA) - Türkiye, Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) Başkanlık Kupası’nın son gününde 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından Almanya’nın Bonn şehrinde ilk kez düzenlenen ve yaklaşık 60 ülkeden bin 600 sporcunun mücadele ettiği WTF Başkanlık Kupası’na, Türkiye, 42’si bayan 37’si erkek 79 sporcu ile katıldı.

Organizasyonun 3'üncü ve son gününde büyükler kategorisinde erkekler 68 kiloda Berkay Akyol ve bayanlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs altın madalyanın sahibi oldu. Berkay Akyol ve Zeliha Ağrıs, mayıs ayında yapılacak Büyükler Avrupa Şampiyonası için kota elde etti.

Genç bayanlar 42 kiloda Vildan Kılıç gümüş madalyanın sahibi oldu ve temmuz ayında gerçekleştirilecek Ümitler Avrupa Şampiyonası için kota almayı başardı.

Yıldız erkekler 41 kiloda mücadele eden Ömer Faruk Özcan da bronz madalya alarak eylül ayında yapılacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na doğrudan katılma hakkını elde etti.

Organizasyonun ilk gününde kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ile genç erkekler 55 kiloda Mertcan Dolmacı altın, genç kadınlar 46 kiloda İklima Betül Karakuş bronz, ikinci gününde genç erkekler 59 kiloda Hakan Reçber, 63 kiloda Ferhat Can Kavurat ve 68 kiloda Samet Erkovan altın, büyük erkekler 80 kiloda Yunus Sarı gümüş, 59 kiloda Emircan Turan gümüş, kadınlar 67 kiloda Nur Tatar, erkekler 59 kiloda Mehmet Kani Polat ve 63 kiloda Mücahit Altun bronz, kızlar 52 kiloda İkra Kayır, 55 kiloda Kübra Aydın ve 59 kiloda Huri Korkut bronz madalya kazanmıştı.

Türkiye, böylece organizasyonu 7 altın, 3 gümüş ve 8 bronz madalyayla tamamlamış oldu.