Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ile Müge Anlı’ya kötü haber

Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ile Müge Anlı’ya kötü haber
Güncelleme:

Türk televizyonlarında gündüz kuşağını korku filmine çeviren Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ile Müge Anlı'nın programlarında yaşanan bir yandan ilgiyle takip edilip bir yandan eleştirilirken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Türkiye'de gündüz kuşağı programcılığını korku filmi seansına çeviren, her gün yeni bir cinayet, vahşet ve skandalın gündeme getirildiği programlar bir yandan reyting rekorları kırmaya diğer yandan da tepki çekmeye devam ediyor.

Özellikle Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ile Müge Anlı’nın programlarında günlerce süren ve "artık yeter" dedirten, vahşetin, cinayetin, rezaletlerin didik didik edildiği programlar için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan da dikkat çeken bir tepki geldi.

Sözcü‘den Saygı Öztürk’e konuşan Bakan Yerlikaya gündüz kuşağı programlarındaki mide bulandıran yayınlarla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması” 

Son anket "yayından kaldırılsınlar" diyor

Öte yandan ASAL Araştırma 24-28 Mayıs tarihleri arasında 26 ilde gündüz kuşağı programlarıyla ilgili bir kamuoyu araştırması gerçekleştirmişti.

ASAL Araştırma'nın 18 yaş üzeri vatandaşlarla yaptığı "Sizce televizyonlardaki gündüz kuşağı programları yayından kaldırılmalı mıdır" anketin sonuçlarında ise Evet diyenlerin oy oranının daha yüksek olduğu görüldü.

İşte ASAL'ın gündüz kuşağı programları anketinin sonuçları:

ASAL Araştırma'nın 18 yaş üzeri vatandaşlarla yaptığı

Evet:%46.1

Hayır:%38.5

Fikrim yok/Cevap yok:%15.4