Yandaş medyada Fahrettin Koca'ya sürpriz tepki!

Yandaş medyada Fahrettin Koca'ya sürpriz tepki!

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı eleştirmesi dikkat çekti. Barlas, Fahrettin Koca için "Korona virüs dışında da hastalık olabileceğini hatırladı ve bizlere hatırlattı" dedi.

Albayrak grubuna ait Sabah yazarının başyazarı Mehmet Barlas bugünkü yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya eleştirilerde bulundu.  

Bakan Koca'nın grip virüsüne karşı yaptığı uyarıyı hatırlatan Barlas, "Sonunda galiba hayırlı bir gelişme oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs dışında da hastalık olabileceğini hatırladı ve bizlere hatırlattı" dedi.

Korona virüs salgınının birçok gerçeği unutturduğunu söyleyen Barlas şunları kaydetti:

 "Sanki sağlığımızı tehdit eden tek hastalık bu virüsün yaydığı salgındı. Sağlık alanındaki bütün yatırımlar ve bu arada birbiri ardınca açılan şehir hastaneleri, sadece korona virüse karşı yapılıyorlardı."

Bakan Koca ne demişti?

Sağlık Bakanı Koca kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Koronavirüs salgınına ilişkin vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Koca, grip virüsüne karşı da şu uyarıyı yapmıştı:

"Gribin sebebi influenza virüsü, korona virüsle aynı şekilde bulaşır. Yakın mesafede, kapalı ortamda risk artar. Korona virüse karşı alınan üç tedbiri sıkı uygularsak, grip vakalarını da azaltmış oluruz. Lütfen daha dikkatli olalım. Aynı anda iki virüsle savaşmak zorunda kalmayalım."

Mehmet Barlas'ın yazısının tamamı için...