İpek Soylu'nun hedefi !

İpek Soylu'nun hedefi !

İpek Soylu, 2015'in kendisi için çok güzel geçtiğini, 2016'da da dünya sıralamasında ilk 100'e girmek istediğini belirtti.

İpek Soylu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalya'da geride kalan  hafta katıldığı ITF Turnuvası'nda çiftlerde şampiyonluk sevinci yaşadığını  hatırlatarak, "Benim için güzel bir hafta oldu. Teklerde ikinci turda kaybettim  ama çiftlerde şampiyonluğa ulaştım. Haftayı şampiyon tamamlamak güzel bir duygu"  ifadesini kullandı. Milli tenisçi, 2015 yılının kendisi için çok güzel  geçtiğini belirterek, "Hedeflerime ulaştım. Şu anda dünya 160'ıncısıyım. Bundan  sonra her şey daha da zorlaşacak. Çalışmalarımı en iyi şekilde yapıp, grand  slamlerde başarılar elde etmek istiyorum" şeklinde konuştu.
 
İstanbul Cup  Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda bu sezon da mücadele edeceğini kaydeden  20 yaşındaki sporcu, şöyle devam etti: "Hedeflerimle ilgili bir limitim  yok. Olabildiğince en iyi şekilde çalışıp, en hızlı şekilde ilk 100'e girmek  istiyorum. İstanbul Cup'ta da bir ya da iki tur kazanmayı değil, elimden gelenin  en iyisini her maçta yapıp, en iyi sonucu almayı istiyorum."  
 
"En iyi bayan tenisçi Serena Williams"
 
İpek Soylu, kariyerinde 21  grand slam şampiyonluğu bulunan ABD'li tenisçi Serena Williams'ın dünyanın en iyi  kadın tenisçisi olduğunu belirtti. Dünya sıralamasında 157 haftadır ilk  sırada yer alan Williams'ın çok büyük bir sporcu olduğunu vurgulayan milli  tenisçi, şunları ifade etti:"Serena Williams, hem benim dönemimde olduğu  hem de sürekli seyredebildiğim için bana göre gelmiş geçmiş en iyi kadın tenisçi. Çok fazla artı yönleri var. Şampiyon bir sporcu. Umuyorum bir gün karşısında  oynama fırsatı yakalarım.'
 
Erkeklerde dünya sıralamasının üç numarası İsviçreli tenisçi Roger Federer'i de çok sevdiğini anlatan İpek Soylu, "Geçen  sene İstanbul Cup'a gelmişti. Herkes için çok güzel bir fırsattı bence" diye  konuştu.
 
İpek Soylu, son dönemde aldığı başarılı sonuçlarla dikkati çeken milli tenisçi Çağla Büyükakçay'la ilgili değerlendirmede de bulunarak, "Çağla'yla  hem takım arkadaşıyız hem de sürekli antrenman yapıyoruz. Çok güzel bir hafta  geçirdi. İnsan olarak da kendisini çok seviyorum. Umuyorum o da ilkleri başarır  ve çok güzel bir sene geçirir" değerlendirmesinde bulundu.