''En çok nefret edilen'' mobil uygulamalar belirlendi! Zirvede en çok kullanılan uygulamalar var

''En çok nefret edilen'' mobil uygulamalar belirlendi! Zirvede en çok kullanılan uygulamalar var
Güncelleme:

Cep telefonu kullanıcılarının en çok nefret ettiği mobil uygulamalar belirlendi. Akıllı cep telefonlarının vazgeçilmez uygulamaları da listede yer aldı.

Farklı ihtiyaçlara hitap eden ve farklı özellikleri bulunan yüz binlerce mobil uygulama bir yana ElectronicsHub bir araştırma yapmaya karar verdi. Bu araştırmaya göre ülkelerin nefret ettikleri mobil uygulamaların bir listesi çıkartıldı.

Genel olarak listeye bakıldığında ülkeler bazında en çok nefret edilen uygulamalardan biri: Roblox oldu. 

Dünyanın dört bir yanından atılan olumsuz tweetleri referans alan şirket, ikinci sırada flörtleşme uygulaması Hinge’in olduğunu belirtiyor. Bir diğer arkadaşlık uygulaması olan Tinder da en nefret edilen uygulamalardan birisi arasına girdi.

En nefret dolu tweetleri alan içerik izleme platformu Disney+ oldu. Rusya, Çin, Paraguay ve Güney Afrika’nın da dahil olduğu 18 ülkede en fazla olumsuz tweet atılan platform oldu. Netflix, pek çok konuda eleştirilse de söz konusu listede yer almıyor.

Diğer bir yandan her yere el atan Meta’ya bağlı uygulamalardan yalnızca biri olan Facebook Messenger da 30 ülkede en çok eleştirilen uygulama oldu. Ülkeler bazında bakıldığında Avrupa’da en çok nefret edilen mobil uygulama Reddit oldu. Polonya, Slovakya, Ukrayna, Macaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Fransa, Çek Cumhuriyeti, İspanya ve Hırvatistan gibi toplamda 31 ülkede Reddit hakkında olumsuz tweetler atılmış durumda.

Kanada’da ve ABD’nin tamamını kapsayacak şekilde Twitter en çok nefret edilen uygulama oldu. Güney Amerika’ya inildikçe, Snapchat ve Reddit hakkında en olumsuz paylaşımlar yapıldı.