Meta duyurdu! WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak

Meta duyurdu! WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak
Güncelleme:

Mobil dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık bazı iOs ve Android yazılımlı akıllı telefonlarda çalışmayacak. Açıklama Meta'dan geldi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı telefonlarda 24 Ekim'den sonra kullanılamayacak. Kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını açtıkları zaman bir hata mesajı ile karşılaşacak.

Meta'nın mesajlaşma uygulaması WhatsApp, büyük bir değişiklik alacağı için önümüzdeki ay belirli cihazların, hizmetinden yararlanamayacağını belirten bir uyarı yayınladı.

Uyarıya göre, 24 Ekim'den sonra eski işletim sistemi sürümlerinde çalışan bazı Android, ve iOS cihazları için uygulama desteği kaldırılacak.

Meta, artık WhatsApp için iOS 12’den daha eski sürümlere destek vermeyeceğini duyurdu. 24 Ekim’den sonra iOS 12’den daha eski sürüme sahip olan kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını açtıkları zaman bir hata mesajı ile karşılaşacak.

Örneğin; iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 5C gibi Apple cihazları iOS 12’ye yükseltilebilen cihazlar arasındayken daha eski modeller WhatsApp’ı destekleyecek bir sisteme sahip olamayacak.

Android kullanıcılarından da 4.1 sürümüne veya daha yenisine sahip olanlar uygulamayı kullanmaya devam edebilecek.

WHATSAPP'A YENİ ÖZELLİKLER 

Meta Whatsapp'ta kullanıcıların kendilerine mesaj göndermesini, alışveriş yapabilmesini, uygulama içi anket sunulmasını sağlayan bir dizi yeni özellik için hazırlanıyor. 

Bu özelliklerden bazıları Beta versiyonda yayındayken, bazıları da geliştirilme aşamasında oldukları için henüz yayına sürülmedi.