Sosyal medya fenomeninden mide bulandıran yöntem! Regl kanını içiyor

Sosyal medya fenomeninden mide bulandıran yöntem! Regl kanını içiyor

Instagram’da 23 bine, TikTok’ta da 13 bine yakın takipçisi olan 30 yaşındaki İspanyol sosyal medya fenomeni Jasmine Alicia Carter daha sağlıklı olmak için kendi regl kanını içtiğini açıkladı.

Sputnik’in haberine göre, “Regl kanınızın ilaçtan farkı yok” diyen Carter, amacını “Regl döngüsünde yatan kutsallığı anlamak ve onu geri almak için kadınlara yardımcı olmak” diye açıkladı. Kadınlara regl dönemlerinden utanmalarının öğretildiğini söyleyen Carter, tampon ve pedlerin ‘kadının kanını saklamak ve reglin normal işleyişini de bozmak için kimyasallar içerdiğini iddia etti.

Regl kanında kadınların ihtiyaç duydukları tüm besleyicilerin olduğunu öne süren Carter, News Dog Media sitesine verdiği demeçte regl olduğu dönemde tuvalette çömelip menstrual kapını çıkardığını ve bu kapta biriken kanı içtiğini anlattı. Bedeniyle iletişiminin çok iyi olduğunu söyleyen Carter ihtiyacına göre bazen birkaç yudum aldığını, bazen de biriken kanın tümünü içtiğini söyledi.

Carter’ın regl kanında bulunduğunu savunduğu besleyici maddeler arasında da protein, demir, bakır, selenyum. Regl kanındaki besin maddelerinin kişinin sağlığıyla da ilişkili olduğunu iddia eden Carter, “Örneğin her gün zararlı şeyler yerseniz regl kanının o kadar da iyi olmayacaktır” dedi.

YÜZ MASKESİ DE YAPIYOR

Regl kanını içmenin yanı sıra bu kandan yüz maskesi yaptığını da anlatan Carter, “Hiç ciddi cilt sorunları yaşamadım ama bu maskeler sayesinde cildimin en iyi halinde olduğunu hissediyorum” ifadesini kullandı.

BİLİM İNSANLARI KARŞI

Bilim ise Carter’ın görüşlerini desteklemiyor. Cosmopolitan dergisine konuşan dermatolog Jennifer Vickers regl kanının cilde faydalı bazı özellikleri olduğu söylense de maske olarak kullanılmasının hiçbir bilimsel dayanağı olmadığının altını çizdi.