Uyuşturucu baronun kayıp serveti ortaya çıktı !

Uyuşturucu baronun kayıp serveti ortaya çıktı !

Kolombiyalı uyuşturucu baronun 600 milyon dolarlık kayıp servetini bir bahçıvan buldu.

65 yaşındaki bahçıvan, Kolombiyalı uyuşturucu baronun kayıp servetini buldu. Çiçek ekimi için kazdığı bahçeden, 600 milyon dolar çıktı.

Pablo Escobar, 1 Aralık 1949'da bir köy öğretmeninin çocuğu olarak dünyaya geldi. 44 senelik ömründe sıfırdan dünyanın en zenginleri listesine çıkarak, binlerce düşman bir o kadar da seveni olacak bir isim olmayı başardı.

UYUŞTURUCU TRAFİĞİNDE PAY SAHİBİ OLDU

1970'lerin başında Medellin bölgesindeki uyuşturucu trafiğinde pay sahibi olmaya başlayan Escobar, gelecekte 'dünyayı kontrol edeceği' alanda isim yapmaya başladı.

uyusturucu-baronunun-kayip-servetini-bahcivan-7861072_1849_m.jpg

EN ZENGİNLER LİSTESİNDEYDİ

1975'te Medellin'deki en büyük uyuşturucu kartelini kendi emriyle öldürterek, bölgenin en büyüğü oldu. 80'ler Escobar'ın en güçlü dönemiydi. 1989 yılında da Escobar, Forbesdergisinin en zenginler listesinde 7. sırada kendine yer bulmayı başardı.

YAŞ GÜNÜNDEN SONRA ÖLDÜRÜLDÜ

Pablo Escobar ile devlet arasında ilginç bir ilişki vardı. İllegal işlerini sürdürürken ona engel olan birçok Kolombiyalı savcı, polis ve devlet adamının emri ile 2 Aralık 1993'te yaş gününden bir gün sonra öldürüldü.

SERVETİNİN YERİNİ KİMSE BİLMİYORDU

Escobar'ın milyarlarca dolarının nerede olduğu bilinmiyordu. İşte kayıp milyar dolarlardan 600 milyon doları tesadüf eseri bulundu. Bahçıvan Jose Mariena Cartolos, çalıştığı villanın bahçesini kazdı.

VARİLLERE KONULMUŞ 600 MİLYON DOLAR

Varillere konulmuş tam 600 milyon dolarla karşılaşan 65 yaşındaki bahçıvan, hemen polise haber verdi. Devlet yetkilileri de 1 milyon dolarla ödüllendirdiği Cartolos'a plaket verdi.