Emeklilere bayram sürprizi: Bir kereye mahsus ödenecek...

Emeklilere bayram sürprizi: Bir kereye mahsus ödenecek...
Güncelleme:

Milyonlarca emekli enflasyon, hayat pahalılığı ve geçim derdi karşısında ezilirken yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde "bir kereliğe mahsus" sürpriz bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın Ocak ayında "bu yılı emekli yılı ilan ediyoruz" açıklamasına rağmen her gün enflasyon, hayat pahalılığı ve geçim derdi üçgenindeki mücadelesindeki zorluk seviyesi artan milyonlarca emekli yaklaşan Kurban bayramı öncesinde hem maaş hem de bayram ikramiyesi hesaplarını yapmaya başladı.

CNN Türk'te yer alan habere göre, emekli maaşlarının normal tarihinden önce ödenmesi karar verildiği belirtildi. Haziran ayında ödenecek maaşlar normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılırken, bu kez bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak.

Bayram ikramiyesiyle birlikte emeklilerin bu ödemeleriyle ilgili en muhtemel tarihler ise 10-14 Haziran arasında olacak.

İlk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler yapılacak. Daha önceki bayramlarda da emeklilerin maaş ödemeleri erkene çekilmişti.