40 yıllık evli çiftin kavgası intiharla bitti

40 yıllık evli çiftin kavgası intiharla bitti
Güncelleme:

Aksaray'da tartışma sırasında birbirlerini vazo ile yaralayan çiftten M.Ç. (62), kızının evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

Paşacık Mahallesi'nde oturan M.Ç. (62) ile 40 yıllık eşi Y. Ç. (56), 11 Ocak'ta evde tartışmaya başladı. M.Ç., eline geçirdiği vazoyla eşinin başına vurdu. Y.Ç. de bir kısmı kırılan vazoyu alıp, eşinin başına vurup yaraladı. Çift kanlar içinde kaldı, gürültüyü duyan komşuları polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. M. ve Y.Ç., adrese gelen ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

'40 YILLIK EŞİM VE BU İLK KAVGAMIZ'

M.Ç., hastaneye kaldırıldığı sırada gazetecilerin 'Neden yaptınız, pişman mısınız?' sorusuna, "Vazo ile birbirimize vurduk. Pişman olacak bir şey yok. 40 yıllık eşim ve bu ilk kavgamız. İlk kavgada böyle oldu" dedi. Hastanedeki tedavinin ardından taburcu olan çift, polis merkezindeki Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'ne götürüldü. M.Ç. ifadesinde, "Benim bir anda kan şekerim yükseldi. O sırada tartıştık" dedi. Birbirinden özür dileyen çift, şikayetçi de olmadı.

YİNE TARTIŞMA İDDİASI

M. Ç., bugün de iddiaya göre eşi ile tartıştı. Tartışmanın ardından evden ayrılan M. Ç., saat 10.30 sıralarında Taşpazar Mahallesi'nde 7 katlı binanın 3'üncü katında oturan kızının evine gitti. M. Ç., balkondan atladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kanlar içindeki M. Ç., ambulansla kaldırıldığı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

DHA