Ankara’da mutant virüs alarmı! Hepsi karantinada!

Ankara’da mutant virüs alarmı! Hepsi karantinada!

Ankara'da kovid olduğunu bilmeyen bir vatandaş bina toplantısına katılınca 10 aileye mutantlı virüs bulaştırdı. Bina karantinaya alınırken Başkent'te mutasyonlu virüs alarmı verildi.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir apartman mutantlı virüs gerekçesi ile karantinaya alındı. Kovid-19 olduğunu bilmeyen bir vatandaş apartman toplantısına katıldı. Toplantı sırasında sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmadığı için 10 aileye virüs bulaştı. Yapılan testler sonrasında apartman sakinlerinin mutant virüs taşıdığı tespit edildi. Apartman giriş çıkışları kapatılarak karantinaya alınırken Ankara'da mutan virüs alarmı verildi.

HER ŞEY 31 OCAK'TA BAŞLADI

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan 21 dairelik apartmanda 31 Ocak günü binaya güvenlik sistemi kurulması amacıyla toplantı yapıldı.

 Toplantıda corona taşıyan bir kişinin katıldığı ve fiziksel mesafeye ve maske kuralına uyulmadığı iddia edildi. Durumu öğrenen filyasyon ekipleri 21 daireden oluşan 56 kişiye PCR taraması yaptı.

Yapılan tarama sonucunda 10 daireden 6 kişinin sonucu pozitif çıkarken 25 kişinin ise temaslı olduğu sağlık ekiplerince tespit edildi. Ayrıca diğer 25 kişi ise normal hayatlarına devam ettiği öğrenildi.

Apartman giriş ve çıkışlara kapatıldı. Sağlık durumları iyi olan corona virüsü hastaları, evlerinde ilaç tedavisine başladı. Binada oturanların temel ihtiyaçları ise, yakınları tarafından karşılanıyor.

MUTANTLI VİRÜS ÇIKINCA BİNA KARANTİNAYA ALINDI

Apartman sakinlerinden Osman Eroğlu şu ifadeleri kullandı:

 Toplantıya katılan bir kişide corona virüsü testi pozitif çıkıyor. Daha sonra bu 5 kişiye bulaşıyor. Bu toplantıya o 6 kişiden 3'ü katılıyor ama onlarda bu durumun farkında değiller. Mutasyonlu çıkınca, bize de testler yapıldı. Bizim testler negatif çıktı.

Diğer 4 kişi ise hastanelerde yatıyor ve gözetim altında tutulduğunu öğrendik. Binaya şuan girişler ve çıkışlar yasak. Ayın 13'üne kadar karantinadayız. İhtiyaçlarımızı akrabalarımız karşılıyor bazen de markette çalışanlar getiriyor.

 

 

Seçiniz...