Şebnem Korur Fincancı’dan Adnancılara işkence raporu

Şebnem Korur Fincancı’dan Adnancılara işkence raporu
Güncelleme:

Şebnem Korur Fincancı, 'Adnan' belgeselinde kendisiyle ilgili yer alan iddialara yanıt verdi. Fincancı kendisiyle iletişime geçilmediğini belirtirken 140journos Fincancı’ya soruların yayından 1 hafta önce gönderildiğine dair mail görüntüsü paylaştı.

140journos'un Adnan Oktar ve örgütünü ele alan ‘Adnan’ belgeselinde Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki ithamların ardından başlayan tartışma sürüyor.

140journos'un Adnan Oktar ve örgütünü anlatan “Adnan” adlı belgeselde Türk Tabipleri Birlği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında ithamlarda bulunuldu.

140journos belgeselde Fincancı’nın örgüt üyelerine işkence raporu hazırlattığı ve soruşturmanın bu raporla “çöpe gittiği” iddia edildi.

Fincancı, 140journos’un Adnan Oktar suç örgütü ile ilgili yapılan belgeselinde kendisine yönelik iddiaları yalanladı. Kendisiyle iletişime geçilmediğini belirten Fincancı’nın açıklamasının ardından 140journos Fincancı’ya soruların yayından 1 hafta önce gönderildiğine dair mail görüntüsü paylaştı.

 Belgesel ekibinin iddialarla ilgili sessiz kaldığını öne sürdüğü Şebnem Korur Fincancı, 140jourson'un kendisine ulaşmadığını açıkladı.

Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını duyurdu.

140journos ekibi ise TTB Başkanı Fincancı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Fincancı'ya 2 Şubat 2024'te gönderildiği belirtilen bir maile ilişkin ekran görüntüsü yayınlayan ekip, şu notu düştü:

"Şebnem hanım merhaba, sorular belgesel yayınından önce aşağıdaki adreslerden tarafınıza iletilmiştir. tarafların haklarındaki iddialara cevaplarına platformumuz her zaman açıktır. sorularımızı açık olarak aşağıda da yeniden iletiyoruz. vereceğiniz yanıtlara belgeselin altındaki açıklamalar ve yorumlar kısmında yer verilecektir. bunun haricinde, serinin son bölümünde geniş çaplı bir cevap hakkı kullanmak isterseniz platformumuz bütün taraflara olduğu gibi size de açıktır."