Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'a: ''Dolarla mı maaş alıyorsunuz ?''

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlarken, Hakan'ın "kur yükselince telaşlanıyorum" sözlerine "dolarla mı maaş alıyorsunuz" diye yanıt verince sosyal medya karıştı.

A+ A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

Ahmet Hakan'ın "Kur yükselince telaşlanıyorum, endişelenmeli miyiz?" sorusu üzerine Berat Albayrak gülerek şu yanıtı verdi:

"Öncelikle onu sorayım. Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz mu var? Dolarla işiniz var mı? Türkiye, 1980'li yıllarla birlikte kur algısıyla ekonomiyi ölçme konusunda bir psikolojiye girmiş.

Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu. Şimdi ekonomide bir dönüşüm var. 2 sene önce de bu seviyelerdeydi. Düştü. Kur çıkıp iniyor, küresel etkilerden kaynaklı Türkiye de etkileniyor tabii eskisine nazaran daha az etkileniyor"

Bakan Albayrak ''burası çokomelli'' dedi sosyal medya karıştı!Bakan Albayrak ''burası çokomelli'' dedi sosyal medya karıştı!

Prof. Dr. Demirtaş'tan ''dolarla ne işini var'' diyen Albayrak'a yanıtProf. Dr. Demirtaş'tan ''dolarla ne işini var'' diyen Albayrak'a yanıt