Bryant'ı İzlemek Servete Mal Oluyor

Bryant'ı İzlemek Servete Mal Oluyor

NBA'de son maçına çıkacak Los Angeles Lakerslı Kobe Bryant'ı canlı izlemek isteyen basketbolseverler, 27 bin 500 dolara kadar bilet alıyor

ANKARA (AA) - Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) emekliye ayrılmadan önce son maçına çıkacak yıldız oyuncu Kobe Bryant'ın takımı Los Angeles Lakers ile Utah Jazz arasındaki karşılaşmanın bilet fiyatları 27 bin 500 dolara (yaklaşık 78 bin lira) kadar alıcı buluyor.

NBA tari̇ndeki̇ en skorer 3. oyuncu Bryant'ın 20 yıldır formasını giydiği ve son maçına çıkacağı Los Angeles Lakers'ın Utah Jazz'ı konuk edeceği perşembe sabaha karşı TSİ 05.30'da oynanacak karşılaşma, bilet fiyatlarıyla el yakıyor.

Lakers'ın 18 bin 118 kişi kapasiteli evi Staples Center'da biletler çoktan tükenirken, kulüpten yapılan tüm dolandırıcılık uyarılarına rağmen karaborsada ise fiyatlar 700 ile 27 bin 500 dolar (2 bin ile 78 bin lira) arasında değişiyor.

ABD'deki yasal sisteme göre, taraftarlar da kulübün değişim ofislerinde önceden satın aldıkları resmi bileti başkalarına satabiliyor. Değişim ofislerinde bile 37 yaşındaki basketbolcuyu son kez canlı izleme şansını yakalayabilmek için 10 bin dolar (28 bin lira) ödemek gerekiyor.

Öte yandan, 1995-96 sezonunda kazandığı 72 maçla "normal sezonda en fazla galibiyet alan NBA takımı" unvanını elinde tutan Chicago Bulls'un rekorunu kırma maçına çıkacak Golden State Warriors'ın, Memphis Grizzlies'i konuk edeceği karşılaşmanın yeniden satılabilen bilet fiyatları ise sosyal medyada 15 bin 900 dolara (45 bin lira) kadar çıkıyor.