Bugün açıklanacak yerli otomobilin fiyatı için ilk tahmin

Güncelleme:

Yerli otomobil için bugün gerçekleştirilecek tanıtım öncesinde Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, yerli otonun fiyatını merak edenler için dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

"Yerli otomobil" projesini üstlenen Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), sosyal medya hesabından araca dair dün yeni görüntüler paylaşmıştı.

Yerli otomobil, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı tanıtım etkinliği ile yüzünü gösterecek.

Yerli otomobilin tanıtımı öncesi Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, yerli otonun fiyatını merak edenler için dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Dilek Güngör, “Yerli oto fiyatı ne olacak?” başlıklı yazısında, “Otomobili bugün görsek de satın almak için iki yıl daha bekleyeceğiz. Dolayısıyla, fiyatının da bugünden belli olması elbette mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“Ama şu kadarını söyleyeyim” diyen Güngör ayrıntıları şöyle aktardı:

“Yerli otomobilin bulunduğu SUV segmentinde Hyundai Tucson, Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai gibi araçlar var. Bunların henüz elektrikli modelleri yok. Fakat yerli otomobil üretilmeye başladığında o markalar da elektrikli araçlarını piyasaya sürecek. Şu anda bu saydığım markaların fiyatları 165 bin TL'den başlıyor, 358 bin TL'ye kadar çıkıyor. Yerli otonun özelliklerini bilmesek de BMW iX-3 ve Tesla Model X gibi araçların muadili olacağı söyleniyor. Yeni BMW iX3'ün elektrikli versiyonunun 400 bin TL'nin üzerinde olacağı belirtiliyor.

Tesla'da ise fiyat milyonu buluyor.

Sonuçta küresel rekabeti düşünürseniz, yerli oto bugün piyasaya çıksa 150-200 bin TL'den az olamaz.”

Türkiye için tarihi gün ! Yerli otomobilin ismi ne olacak ?Türkiye için tarihi gün ! Yerli otomobilin ismi ne olacak ?

Yerli otomobilin logosu ilk kez ortaya çıktıYerli otomobilin logosu ilk kez ortaya çıktı

Yerli otomobil Resmi Gazete'de ! Hangi ilde üretileceği belli olduYerli otomobil Resmi Gazete'de ! Hangi ilde üretileceği belli oldu

Yerli otomobilin ilk görüntüsü yayınlandıYerli otomobilin ilk video görüntüsü yayınlandı

 

 

 

 

Dilek Güngör'ün yazısının tamamı için...