Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ünlü kadın oyuncuyu hedef aldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ünlü kadın oyuncuyu hedef aldı
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral Altın Kelebek'te "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" ödülünü alan ve yaptığı konuşmayla dikkatleri çeken başarılı oyuncu Ecem Erkek'i eleştirerek "Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza" dedi.

Güldür Güldür Show'da canlandırdığı Naime karakteriyle tanınan Ecem Erkek Altın Kelebek'te ödül almak için sahneye çıktığında sokak hayvanları için bir konuşma yaptı.

Sokak hayvanları için "Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak olan, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim" diyen Erkek'in sözleri bir kesimden tepki gördü.

 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral da Ecem Erkek’in konuşmalarını paylaşarak ünlü oyuncuya tepki gösterdi. “Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil. Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma" diyen Saral şunları söyledi:

“Bu konuşma, 7 Ekim’den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma. Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor. Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…"

ECEM ERKEK KONUŞMASINDA NE DEMİŞTİ ?

Güldür Güldür Show'da canlandırdığı Naime karakteriyle adını duyuran Ecem Erkek Altın Kelebek'ten eli boş dönmedi. Oyuncu Ecem Erkek ödülünü alırken yaptığı konuşmayla sosyal medyayı ikiye böldü.

"Minicik bir şeyden bahsedeceğim. Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak olan ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek" diyen Ecem Erkek devamında ise şunları söyledi:

"Fakat sokaklarda onun kadar şanslı mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak olan, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim. Çok teşekkür ederim."