Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Cumhurbaşkanlığı önünde ''hayvanat bahçesi'' gözaltısı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde bir kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanlığı önünde ''hayvanat bahçesi'' gözaltısı
A+ A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ''Hakaret suçlaması'' Fatih Öztekin adlı 43 yaşındaki bir vatandaşın  tutuklanmasına neden oldu.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca'nın aktardığına göre Fatih Öztekin (43) isimli vatandaş, 15 Nisan Cuma günü eşi ve çocuklarıyla beraber Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Sarayını gezmek istedi. Öztekin, iddiaya göre, sarayın girişinde görev yapan koruma polislerine, “Biz eskiden burada oturuyorduk” dedi. Bunun üzerine koruma polislerinden biri, “Sarayı mı gezmek istiyorsunuz? Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nden randevu talep etmeniz gerekiyor” yanıtını verdi. Öztekin de, bunun üzerine koruma polislerine, ” Eskiden burada bir hayvanat bahçesi vardı, hayvanlar vardı, biz de burada gezerdik, Eskiden içeride zürafalar, aslanlar, maymunlar vardı” dedi.

Ancak Cumhurbaşkanlığı korumaları vatandaşın "İçeride hayvanlar vardı, o hayvanlar gitti, başka hayvan mı geldi?” dediğini öne sürerek Öztekin'i gözaltına alarak Beştepe’deki Çiftlik Polis Merkezine götürdü. Apar topar gözaltına alınan Öztekin, akşam saatlerinde adliyeye getirildi.

Nöbetçi savcıya ifade veren Öztekin, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Öztekin, mahkemedeki sorgusunda, korumaların tutanağa yazdığı iddiaları reddederek, “Burada eskiden hayvanat bahçesi vardı. nerede hayvanlar diye sordum. Korumalar da ‘defol git Cumhurbaşkanına hakaret mi ediyorsun’ dedi. Ben de hayır, eskiden içeride zürafalar, aslanlar, maymunlar vardı. Nerede o hayvanlar diye sordum. (O hayvanlar gitti, başka hayvan mı geldi) şeklinde bir ifade kullanmadım” dedi.  Öztekin’in eşi de, tartışmanın kendisi arabanın içerisindeyken gerçekleştiğini, eşinin kastettiği şeyin, daha önce sarayın yerinde bulunan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki hayvanlar olduğunu, Erdoğan’a hakaret etmediğini söyledi.

Ancak Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, korumalar tarafından tutulan tutanağa dayanarak, Öztekin’in tutuklanmasına karar verdi. Tercümanlık yaptığı ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen Öztekin’in tutuklanmasına yapılan itiraz da 7. Sulh Ceza Hakimliğince reddedildi. Savcılık ise, TCK’da Cumhurbaşkanına hakaret suçunun düzenlendiği 299. madde uyarınca, Öztekin hakkında dava açılabilmesi için Adalet Bakanlığından izin istedi. Bakanlığın izin vermesi durumunda Öztekin hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açılacak.