Canlı yayında bomba iddia: İstifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor

Doğa Koleji Ethem Sancak'a mı satıldı ?

Doğa Koleji'nin Ethem Sancak'a satıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Doğa Koleji Ethem Sancak'a mı satıldı ?
A+ A-

Doğa Okulları'nın işadamı Ethem Sancak'a satıldığına dair iddialara üst düzey yalanlama geldi. Doğa Okulları Üst Yöneticisi (CEO) Bünyamin Çelikten, "'Doğa Okulları Ethem Sancak'a satıldı' haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Ethem Sancak ile hisse devri konusunda herhangi bir görüşme yapılmamıştır ve yapılmamaktadır" dedi.

Doğa Okulları Üst Yöneticisi (CEO) Bünyamin Çelikten, yazılı açıklamasında, sosyal medya ve internet sitelerinde yer alan "Doğa Okulları işadamı Ethem Sancak'a satıldı" şeklindeki haberler üzerine açıklama yapma gereği duyduklarını dile getirdi.

Çelikten, şunları kaydetti: "Söz konusu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Ethem Sancak ile hisse devri konusunda herhangi bir görüşme yapılmamıştır ve yapılmamaktadır. Hisse devri gibi önemli bir konuda en güncel ve doğru bilginin ancak bizzat hissedarlar tarafından sağlanabileceği malumunuzdur. Hissedarlarımızın açıklama yaptığı noktada basın mensuplarıyla bilgileri süratle paylaşacağız."

HABER NEYDİ?

Medyaya düşen haberlere göre Turkven Doğa Kolejindeki hissesini Ethem Sancak ile birlikte 4 işadamına satma konusunda anlaştı. İddiaya göre hisse satışı yaklaşık 1,2 milyar lira değer üzerinden gerçekleşti. Satın alma geçtiğimiz aylarda tamamlandı, resmi açıklamanın yapılması için ise okul kayıt döneminin bitmesinin beklendiğini öne sürüldü.