Emniyet'ten Sarıyer'deki kazıyla ilgili açıklama! Fatih Altaylı'nın başı dertte

Güncelleme:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sırp çete liderinin Sarıyer'de kaldığı villanın bahçesinde yapılan kazı çalışmasında herhangi bir bulguya rastlanmadığını açıkladı. Emniyet, konuyla ilgili kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında yasal işlem başlatılacağını bildirdi. Gazeteci Fatih Altaylı, villanın bahçesinde 3 kadın cesedinin bulunduğunu öne sürmüştü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda, organize suç örgütü üyesi yabancı uyruklu Z.B'nin, J.A.B. adına düzenlenmiş sahte Makedonya pasaportuyla ülkeye giriş yaptığının ve kentte bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Başlatılan çalışmalar neticesinde bu kişinin 4 Kasım'da Sarıyer ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalandığı bilgisine yer verilen açıklamada, ikametteki aramada, sahte kimlik, pasaport ve dijital materyallerin ele geçirildiği vurgulandı.

Açıklamada, "İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu yönündeki ihbar üzerine, Cumhuriyet savcısı talimatı ile yapılan kazıda herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. Konuyla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin huzur ve esenliğini korumak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." ifadelerini yer verildi.

FATİH ALTAYLI "3 CESET BULUNMUŞTU" DEMİŞTİ

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan gazeteci Fatih Altaylı, villanın bahçesinde 3 kadın cesedinin bulunduğunu öne sürmüştü.

Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Yer İstanbul'da Sarıyer'deki bir site. Bir evin bahçesi 3 gündür emniyet güçleri tarafından kazılıyor. 2014'ten beri burada mukim bir Sırp mafya liderinin bahçesi. İddiaya göre mafya lideri gözaltında. Kazıda üç kadın cesedi bulunmuş. Uyuşturucu kuryesi oldukları iddiası var."

 

AA