HDP'li boksöre meydan okudular !

Ünlü boksörler Buğra ve Alptuğ Öner kardeşler, HDP'li boksöre meydan okudu.

HDP'li boksöre meydan okudular !
A+ A-

ABD’de boks yapan Ahıska Türkü Buğra ve Alptuğ Öner kardeşler, İsmail Özen’e meydan okudu.

Dünya Boks Konseyi altın kemer ödüllü iki Türk boksör, 25 yaşındaki Buğra Öner ve 26 yaşındaki Alptuğ Öner kardeşler, Almanya'nın Hamburg kentinde bir kulübün düzenlediği turnuvada orta sıklette "Kıtalararası Boks Şampiyonu" ilan edilen İsmail Özen'e maç yapma çağrısında bulunarak meydan okudu.

1_5032_3.jpg

TERÖR PROPAGANDASI KANIMIZA DOKUNDU

Eldivenlerini PYD'ye gönderen Özen'in maça sözde Kürt ulusal marşı ve sözde Kürdistan bayrağı ile çıkmasını ve maçı bir Türk televizyon kanalının canlı yayınlamasını kınayan milli boksörler, "Salonda bölücü terör örgütü sloganları yankılandı. Bir Türk vatandaşı olarak bu olay kanımıza dokunmuştur" dedi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KAZANIRIZ

"PKK yandaşı boksör İsmail Özen'i yüreği yetiyorsa karşımıza çıkmaya davet ediyoruz" diyerek meydan okuyan kardeşler, "Biz Ahıska kökenli boksörler olarak Türk Bayrağını ve Türk'ün gücünü elimizden geldiğince dünyanın her yerinde yaşatmaya çalışıyoruz. Aldığımız galibiyet yine medyada yer bulmasa da olur, önemli olan biz bu PKK yandaşlarına hak ettiği dersi ringde verince varsın medya bizi yine konuşmasın. Nasıl bu PKK yandaşları maçlarını kendilerine armağan ediyorlarsa bizim alacağımız galibiyetin arkasında önce tüm şehitlerimizin ruhları olacak bu galibiyet onlara ulaşacak bizim için en büyük değer de budur" ifadelerini kullandı

1_5458.jpg