Koza-İpek’i denetleyen müfettiş FETÖ’cü çıktı

Koza-İpek’i denetleyen müfettiş FETÖ’cü çıktı

El konulan FETÖ’cü şirket Koza-İpek’in vergilerini inceleyen Maliye Bakanlığı Müfettişi M.K.’nin FETÖ imamı olduğu tespit edildi. M.K. tutuklandı

FETÖ'ye finansman sağladığı iddiasıyla el konan Koza-İpek şirketler grubunun vergi denetimini yapan Maliye Bakanlığı Müfettişi M.K FETÖ imamı çıktı. M.K.'nın Hava Kuvvetleri'ndeki pilotların örgütle irtibatını sağladığı bildirildi.

2 TOPLANTIYA KATILMIŞ

Soruşturma kapsamında tutuklanan bazı pilotlar, örgüt içinde ‘'Burak'' kod ismini kullandığını söyledikleri M.K.'yi fotoğraflarından da teşhis etti. M.K.'nin örgütün 2014'te İstanbul'da yaptığı Ankara Bölge İmamları toplantısına da katıldığı tespit edildi. Gözaltına alınan M.K., ifadesinde örgüt abisi olduğunu reddetti.

Birkaç ay önce de gözaltına alınan, ancak hakkında yeterli delil bulunamadığı için adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı anlaşılan M.K'nın 2014 yılında, İstanbul Halil Paşa Konağı'nda FETÖ'nün Ankara 1. Bölge Sivil imamları toplantısına katıldığı da belirlendi. Tutuklanan M.K., savcılık sorgusunda suçlamaları reddederek, şunları söyledi:

“Benim FETÖ ile ilgim yoktur. Toplantının yapıldığı tarihlerde gezmek için İstanbul'a gitmiştim. Tesadüfen aynı otelde kaldım. Bu yapının önemli kurumlarından olan İpek Üniversitesi ve Koza İpek kurumlarının bir kısım denetlemelerini benim de içinde bulunduğum ekip yapmıştır. Düzenlediğimiz raporlar doğrultusunda bu kurumlara 2 milyar lira vergi ve ceza uygulanmış, ayrıca vergi suçu raporu düzenlenerek savcılığa gönderilmiştir. Kurumumda güvenilir bir kişi olmam nedeniyle halen FETÖ bağlantılı şirketlerle ilgili incelemeleri de ben yapıyorum. Örgütle bağlantım yoktur.”

Sözcü