Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Mustafa Seyidoğlu tutuklandı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 şüpheliden iş adamı Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7'si tutuklandı.

Mustafa Seyidoğlu tutuklandı
A+ A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 şüpheliden iş adamı Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7'si tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında iş adamı Mustafa Seyidoğlu ile adliye personeli ve örgütte “abi”lik yaptığı belirlenenlerin bulunduğu 30 kişinin hakimlik işlemleri tamamlandı.     

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi. Hakimlik, 23 şüphelinin adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti. Adli kontrol hükümleri kapsamında, şüphelilerin yurt dışına çıkış yasağı getirildi.     

Soruşturma kapsamında, gözaltına alınan adliye personellerinin ifadeleri doğrultusunda, FETÖ'de "abi”lik yapan ve örgüte ait evlere yardım eden iş adamları hakkında işlem yapıldığı kaydedildi.

Bu arada şirket yönetiminden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Mustafa Seyioğlu'nun şirkette imza yetkisinin olmadığı vurgulandı. 

İşte o açıklama:

Değerli Basın Mensubu,

Basına yansıyan FETÖ soruşturma haberlerine ilişkin Seyidoğlu

firma sahibi olarak ismi geçen Mustafa Seyidoğlu’nun

Seyidoğlu Şirketler Grubu’nda hiçbir imza yetkisi bulunmamaktadır.

Seyidoğlu, markanın kurucusu Habeşli Seyidoğlu’nun en büyük

oğlu Mehmet Necati Seyidoğlu tarafından yönetilmekte olup haberlerde

firma sahibi olarak ismi geçen Mustafa Seyidoğlu sadece Laleli

mağazasının sahibidir. 

 

DHA