ODTÜ’de online eğitimde verilmiş karar yok

ODTÜ’de online eğitimde verilmiş karar yok
Güncelleme:

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) 2020-2021 Güz döneminde yüz yüze eğitim yapıp yapmayacağı yönündeki haberler yalanlandı. Rektörlük konuyla ilgili henüz bir karar alınmadığını duyurdu.

ODTÜ Rektörlüğü tarafından yapılan duyuru şöyle:

“Çeşitli medya organlarında bugün yayımlanan Üniversitemizin 2020-2021 Akademik yılı Güz dönemini tamamen uzaktan eğitimle (online) sürdürme kararı aldığına dair haberler gerçeği yansıtmadığından, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde eğitim öğretimin sürdürülmesine yönelik en uygun yöntemin kararlaştırılması amacıyla yapılan çalışmalar devam etmekte; bu konuda Üniversite yönetimi ve bölümler nezdinde görüşmeler sürmektedir. Konuyla ilgili henüz alınmış bir kesin karar bulunmamakta olup; görüşmeler sonunda kesinleştirilecek yöntem ve ayrıntılar en hızlı şekilde iç ve dış paydaşların bilgisine sunulacaktır.”

Son dönemde bazı medya organları ve sosyal medyada, ODTÜ’de öğretim üyeleri ve öğrencilerle anket yapıldığı ve uzaktan eğitim kararı alındığı öne sürülmüştü. (HABER MERKEZİ)