için kaldı

AK Partili vatandaştan, Binali Yıldırım'a soğuk duş

Güncelleme:

Eski Başbakan AK Partili Binali Yıldırım'ın Konya'ya gerçekleştirdiği ziyarete, AK Partili olduğunu belirten bir vatandaşın isyanı damgasını vurdu.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya'nın Cihanbeyli ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yurttaşın tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım'a sitem eden bir AK Parti seçmeni, ekonomiden dert yandı.

Cihanbeyli Belediyesi'nin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18’inci maddesiyle yapmış olduğu arazi ve arsa düzenlemeleriyle ilgili Konyalılarla bir araya gelen Binali Yıldırım'a, 20 yıldır AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen bir Konyalı sitem etti.

Ekonomiden dert yanan Konyalı, bir anda Yıldırım'ın sözünü keserek, "Başkanım, ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum, şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık. Vallahi millet perişan" ifadelerini kullandı.

Bu arada başka bir yurttaş da "Biz 4 bin lira maaşla bu arsaları biz ödeyemeyiz, o zaman gelecek belediye bizden alacak" dedi.

Yıldırım yurttaşın "Ekonomiye el atın" tepkisine, "Atıyoruz, merak etmeyin" ifadeleriyle karşılık verdi.