Hem de Özel'in memleketi... CHP bir ilçede seçim başlamadan kaybetti

Hem de Özel'in memleketi... CHP bir ilçede seçim başlamadan kaybetti
Güncelleme:

CHP'li Belediye tarafından yönetilen ve aynı zamanda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in memleketi olan Manisa'da CHP'ye büyük şok. CHP, Manisa'nın bir ilçesinde aday listelerini zamanında Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edemedi.

Türkiye, 31 Mart'ta gerçekleşecek seçimlere odaklanırken aday belirleme sürecinde dün 17.00 itibarıyla sona gelindi. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde mevcut belediye başkanı ve CHP'nin belediye başkanı adayı Zeki Bilgin ile meclis üyeleri aday listesi, süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle ilçe seçim kurulu tarafından kabul edilmedi.

Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu, bazı siyasi parti temsilcilerinin, "CHP'nin belediye başkanı ve meclis üyesi adayları listesinin süresinde teslim edilmemesi nedeniyle reddedilmesi" talebiyle toplandı.

Toplantıda yapılan oylama sonucu CHP'nin aday listesinin süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle kabul edilmemesine karar verildi.

Mevcut belediye başkanı ve CHP'nin belediye başkanı adayı olan Zeki Bilgin ile meclis üyesi adaylarının yer aldığı listenin dün saat 17.00'a kadar teslim edilmesi gerekirken saat 17.08'de teslim tutanağına geçirildiği öğrenildi.

Kararla ilgili İl Seçim Kurulu'na itiraz edilebileceği belirtildi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ

İlçe seçim kurulu önünde bekleyen İYİ Parti Manisa İl Başkanı Avukat Ali Zafer İksir ise "Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu, CHP'nin seçime giremeyeceğine karar verdi. CHP, karara İl Seçim Kurulu'na giderek itiraz edecek. Karar, devamında da yüksek ihtimalle Yüksek Seçim Kurulu'na kadar gidecek. Özellikle elektrik sıkıntısıyla ilgili itirazları var. Fakat tutulan tutanakta geç getirdiklerine yönelik kendi beyanları var. Büyük ihtimal elektrik sonradan düşünüldü" diye konuştu