İBB Başkanı Uysal'dan tartışılan sözler ! Geri adım attı

İBB Başkanı Uysal'dan tartışılan sözler ! Geri adım attı
Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, metro projelerinde birinci önceliklerilerinin en fazla oy aldıkları yerler olacaklarını söyledi. Uysal tartışma yaratan sözlerinin ardından geri adım attı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’un, önceki gün yapılan AK Parti Arnavutköy olağan kongresinde, "Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah." şeklinde yaptığı konuşma tartışıldı. Tartışmaların ardından dün AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresinde konuşan Uysal, "Bugüne kadar ayrımcı olmadığımız gibi bundan sonra da olmayacağız. Ama mağdur edilmiş, ihmal edilmiş yerler varsa oraya kadar da gideceğiz" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresinde dün konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Kadıköy’e Bakırköy’e, Şişli’ye yaptığımız gibi belediyesi CHP’de olan Beylikdüzü’ne de Sultanbeyli ve Arnavutköy’e de metro götüreceğiz" dedi.

Konuşmasında İstanbulluların tamamına hizmet etmek için görevde olduğunu, hizmeti bütün ilçelere eşit dağıtacaklarını, bunu yaparken de bugüne kadar ihmal edilen ilçelere öncelik vereceklerini söylediğini vurgulayan Mevlüt Uysal, "Bugüne kadar ayrımcı olmadığımız gibi bundan sonra da olmayacağız. Ama mağdur edilmiş, ihmal edilmiş yerler varsa oraya kadar da gideceğiz" ifadelerini kullandı.

DHA