Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladı: Davutoğlu ile defalarca görüştük

Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de Çalar Saat programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu, yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen Ahmet Davutoğlu ile ilgili ''Kendisiyle defalarca Türkiye'nin sorunlarını konuştuk'' dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, FOX TV'deki İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu oldu. CHP lideri gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Bu akşam Bakırköy meydanında (Atatürk'ün İstanbul'dan Samsun'a gitmek üzere yola çıktığı tarih) 16 Mayıs öncesi ve sonrası anlatılacak ben de katılacağım. 19 Mayıs'ta da yine etkinliklerimiz olacak. Biz milli günleri coşkuyla kutlamak istiyoruz.

SEÇİM TEKRARINDAKİ PUSULA TARTIŞMASI

Gidiyorsunuz, paravanın arkasında 4 pusula veriliyor sizlere. Muhtar, belediye meclis üyeleri, ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı. Aynı zarfa koyuyorsunuz, seçmen aynı seçmen, sandık aynı sandık, kurul aynı kurul. Çıkarıyorsunuz sayımı yapıyorsunuz ve 3'ünde bir şey yok ama 'büyükşehir seçiminde sorun var iptal ediyorum' diyorsunuz. Bunu söylemek için ancak, iradesini, vicdanını satmışsa ancak bu o kararı verebilir.

"YSK'NIN GEREKÇELİ KARARININ NERELERDE YAZILDIĞINI BİLİYORUM"

O gerekçelerin nerelerde yazıldığını ben çok iyi biliyorum. Kim onlara talimat verdiyse aynı talimatı veren kişi ya da gruplar gerekçeyi şöyle yazacaksınız diyecek. Aklını kiralamış olan, vicdanını kiralamış olan kişilerin aldıkları talimat ile yaptıkları bir uygulama.

Bizim rakibimiz artık YSK'dır. YSK milletin iradesine darbe yapmıştır. 16 milyon İstanbulluya ben senin oyunu kabul etmiyorum, talimat verenin arzusu yerine gelinceye kadar sürdüreceğim demiş. Kazanacağız biz. 23 Haziran'da göreceksiniz. Ben İstanbulluların vicdanının rahatsız olduğunu biliyorum, kabul ediyorum.

"DAVUTOĞLU İLE DEFALARCA KONUŞTUK"

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile ilişkisine dair de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaraoğlu, "Benim insanlarla ilişkilerim iyidir. Devlete hizmet eden herkese saygı duyarım. A partisi ile B partisi ile sohbet ederim. Düşüncelerim farklı olabilir ama saygı duyarım. Abdullah Gül tarafsızlığını koruyan bir Cumhurbaşkanıydı. Kendisiyle arada konuşurdum. Davutoğlu'yla da defalarca Türkiye'nin sorunlarını görüştük. Babacan'la herhangi bir ilişkim yok" ifadelerini kullandı.

Seçiniz...