Kılıçdaroğlu: ''Erdoğan bunu yaparsa 2 milyonu derhal öderim''

Kılıçdaroğlu: ''Erdoğan bunu yaparsa 2 milyonu derhal öderim''
Güncelleme:

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisi hakkında açtığı 2 milyon liralık dava için “ABD Kongresi’nin şantajına teslim olmasın. Derhal veririm” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi'nden İpek Özbey'e verdiği röportajda, kendisinin yurt dışında parası olduğunu ileri süren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu “ABD Kongresi'nin şantajına teslim olunmaması halinde, hiçbir itirazda bulunmadan, Erdoğan Ailesi'ne 2 milyon lirayı derhal ödeyeceğim” dedi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşanCHP Genel Başkanı sözlerine şöyle devam etti:

- Bir ülkenin onurunu koruyacak olanlar öncelikle o ülkeyi yönetenlerdir. Devleti yönetenlerin mal varlıklarıyla tehdit edilmesi ve tehdit karşısında muhatapların susması, şantajı yapanları güçlü kılar.

- ABD Kongresi dünya önünde ülkemizin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zatı tehdit ederek, ‘servetini inceleyeceğiz' dediğinde Erdoğan'ın “hodri meydan” demek yerine sustu.

- Bu milli onurumuzu derinden yaralamıştır. Cumhurbaşkanı sadece ailesine karşı değil, yurttaşlarına karşı da sorumlu. Çağrımız; hızla bu sorumluluğu yerine getirmesi ve ülkenin ulusal onurunu korumasıdır.

- Servet ve hesaplar üzerinden yapılan bir itham karşısında önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal susmamış, İsviçre makamlarına başvurmuş hesabının olmadığını ispatlamıştır.

2005 yılında Deniz Baykal ve kızının İsviçre bankalarında gizli hesaplarının olduğu iddia edilmişti.

Erdoğan'a ''Ya para saymayı bilmiyorsun ya da dayak yemedin'' çıkışı!Erdoğan'a ''Ya para saymayı bilmiyorsun ya da dayak yemedin'' çıkışı!