Kılıçdaroğlu'ndan sansür tepkisi !

Kılıçdaroğlu'ndan sansür tepkisi !

Digitürk'ün cemaate yakın 7 TV kanalını yayın ağından kaldırmasına CHP liderinden tepki geldi.

Digitürk'ün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ilettiği yazı sonrası 7 TV kanalını yayın ağından çıkarmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, "Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek" dedi.

Digitürk, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ilettiği yazı sonrası, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanallarını platformdan çıkardı.

Digitürk'ün internet sitesine ise savcılık yazısı sonrası yapılan sansürle ilgili şu açıklama konuldu:
''Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu” tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak Şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir.

Söz konusu yazının içeriği gereği yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkarılmıştır.''

Kılıçdaroğlu'ndan tepki

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, "Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek." dedi.